загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

41% українців «вкрай незадоволений» можливістю заощаджувати

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

41% українців «вкрай незадоволений» тими сумами заощаджень, які їм вдається робити сьогодні. Це – найвищий рівень невдоволення серед країн Східної Європи, повідомляє прес-служба Незалежної асоціації банків України.

 

Другими й третіми за рівнем свого категоричного невдоволення сумами заощаджень після наших співгромадян виявилися  серби (38%) та угорці (37%). Такі висновки можна зробити з матеріалів порівняльного дослідження «Ставлення до заощаджень»  («The savings behavior: country overview»),  що проводилися  за підтримки Erste Group в 16 європейських країнах.

Серед 500 опитаних віком старше 15 років, що живуть в  українських містах  з населенням більше 100 000 тис. мешканців, організаторам телефонного опитування вдалося виявити лише 3% цілком задоволених і 7 % більш-менш задоволених рівнем своїх заощаджень. Найбільше  «цілком задоволених» своїми заощадженнями виявилося серед громадяни Австрії (23%).

Цікаво, що порівняно з сусідами українці найменше переймаються фінансовими запасами «на чорний день». Такі міркування спонукають відкладати гроші лише 63 % опитаних громадян України, тоді як це вагомий мотив для 93% чехів та словаків, 92 % громадян турків, 90 % поляків та 83% мешканців благополучної Німеччини. Не менше легковажать українці й відкладанням грошей «на старість». На цю мотивацію для заощаджень вказало  20% наших співвітчизників – порівняно з 71 % опитаних чехів. Менше за українців «ситою старістю» переймаються лише громадяни Чорногорії (16%). 

Порівняно з минулим роком, коли проводилося аналогічне опитування, наші співгромадяни почали більше турбуватися про заощадження для відпочинку – 30% проти 23 %, зате менше про «навчання дітей» – 17% проти 21 % та «проведення ремонту» – 45% проти 49%.

Збільшилася порівняно з минулим роком й частка українців, які вважають, що за 5 років зможуть збільшити суму своїх заощаджень. У 2011 році з надією на це дивилося 33% наших співгромадян, цього року – вже 37%. До речі, за цим показником українці виявилися рекордсменами. Трохи менше оптимізму щодо майбутніх заощаджень висловили поляки – 33%, на третьому місці – громадяни Сербії (31%). 

Ще 45% українців вважає, що у 2017 році вони заощаджуватимуть приблизно такі ж суми, що і нині, а 20% прогнозують скорочення їх обсягу. Втім, і за останнім показником наші співвітчизники виявилися чи не найоптимістичнішими жителями регіону. Менше українців зниження своїх заощаджень прогнозують лише чорногорці (18%). Падіння обсягів своїх заощаджень за 5 років прогнозують 52% румунів та 38% поляків.

Головною перешкодою для заощаджень українці вважають «інфляцію та девальвацію» -- 67% опитаних. Минулого року таких було 75%.  Найбільшим «демотиватором»  для відкладання грошей цей фактор вважають 84% громадян Румунії, 74% німців, найменшим – турки (40%).

Порівняно небагато – 21% опитаних українців – погоджуються з тим, що «заощадження виправдовують себе дедалі менше». Більшими оптимістами в порівнянні з нами виявилися лише чорногорці (11%). Найпохмуріше значення заощаджень оцінюють громадяни Румунії (71%) та Німеччини (64%).

Рекордний оптимізм демонструють українці й щодо оцінки власної спроможності робити заощадження. Так, лише 21% (25% у 2011 році) українців побоюються, що «не зможуть більше дозволити собі заощаджувати». Незначно  поступаються нашим співвітчизникам  за цим показником громадяни Чорногорії – 23%. Найбільше сумніваються у власній спроможності робити заощадження румуни – 63% і громадяни Сербії та Угорщини – по 56%.

Бажанню 30% українців заощаджувати стає на заваді страх перед ймовірним банкрутством банків. До речі, торік таких було на 2% більше. Значно менше страху перед банкрутством банків відчувають громадяни ФРН, Австрії та Туреччини (24%), а найбільше він поширений серед румун – 45% і поляків – 43%.

Побоювання, що «не вдасться відкласти на майбутнє достатньо», є перешкодою для заощаджень 35% громадян України проти 38% 2011 року.  Найвпевненіші в собі громадяни Австрії – лише 22% погодилися з таким твердженням, а найбільше така не надто радісна перспектива турбує громадян Румунії – 64% і Туреччини – 61%.

Нагадуємо, що 31 жовтня з ініціативи Незалежної асоціації банків України та німецького банку розвитку KfW та за підтримки НБУ в України стартував Всесвітній День заощаджень. Протягом листопада близько 20 банківських установ-членів НАБУ, що приєдналися до цієї ініціативи, пропонують вкладникам різноманітні акції, поширюють подарунки та сувеніри, зокрема талісман Дня заощаджень – свинку-скарбничку – і проводять заходи з підвищення рівня фінансової грамотності українців.

До списку новин