загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Тернополянин півроку “воює” з Пенсійним фондом через тисячу гривень

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

- Я бачу свавілля чиновників, а тому не можу мовчати, - каже приватний підприємець Ігор Бойко. – Вони не мають право займатися самодіяльністю у трактуванні законів. Але вони їх цинічно та безкарно порушують.

 

 Скасувати рішення міського управління Пенсійного фонду про накладання на нього штрафу у розмірі однієї тисячі 20 грн. намагається півроку тернополянин Ігор Бойко. Сплачувати штраф чоловік відмовляється. Адже закон, який нараховував штраф за запізнення з подачею звітності, втратив чинність і уже не діє. Однак у Пенсійному фонді наполягають на своєму – сплатити штраф.

“Воює” самотужки 

Тернопільський підприємець Ігор Бойко звернувся у міський Пенсійний фонд для отримання довідки про персоніфікований облік для оформлення пенсії.

- Інспектор, який до того часу вела мою звітність, сказала, що мені доведеться заплатити штраф за несвоєчасне подання звітності до органів Пенсійного фонду, - розповідає чоловік. - Я був шокований цією заявою. Адже раніше, коли я подавав свої звіти як підприємець-єдинник, вона жодних претензій не висувала. 

Жодної заборгованості перед Пенсійним фондом чоловік не має, запевняє Ігор Бойко. 

- Я справно платив всі внески як підприємець, - продовжує чоловік. – А тепер щодо мене хочуть застосувати закон, який просто не існує. Той діяв до 1 січня 2011 року. Але у 2012 році чиновники інерційно далі продовжують виписувати штрафи для підприємців... Думаю, я такий не один. Але підприємці не знають нових законів і платять.

Чоловікові спочатку запропонували заплатити штраф у розмірі 170 грн за невчасне подання звітності. 

- Коли я відмовився, мені пообіцяли нарахувати штрафні санкції за всі протерміновані роки – від 2004 до 2009 роки, - дивується пан Бойко. – Тоді я поцікавився, хто вирішує: кому, скільки і за які роки треба платити? На що начальник відділу персоніфікованого обліку у грубій формі “пояснив”, що все тут вирішує він, тому штраф мені доведеться тепер платити не за один рік, а за всі шість. 

Рішення про застосування фінансових санкцій за неподання звітів за шість років у розмірі 1.020 тис.грн чоловік отримав 1 березня рекомендованим листом. 

- Його склали із помилками. Там не було печатки, підпису особи, яка наклала штраф, а також мого підпису про ознайомлення із прийнятим рішенням, - перераховує чоловік. – До того ж акт та рішення про накладання штрафу були виписані одночасно. А це вже протизаконно. Адже це грубо порушує моє право на захист своїх інтересів і не дає мені можливості ознайомитись із матеріалами справи, подавати клопотання та пояснення.  

Підприємець оскаржив це рішення у вищих інстанціях – спочатку у обласному Пенсійному фонді, а згодом звернувся у Пенсійний фонд України. 

- Обласний Пенсійний фонд залишив це рішення без змін, - каже Ігор Бойко. – Але з Києва 20 квітня я отримав рішення про скасування шести рішень про нарахування штрафу міським Пенсійним фондом, оскільки на документах не було мого підпису (копія є у редакції, - прим.ред.). Однак водночас ті видають розпорядження, щоб переглянути нарахування про несвоєчасне подання звітності.

Бізнесмен із Донецька виграв суд

Тернополянин не одинокий у своїх пошуках. З такими самими питаннями підприємець із Донецька штурмував Пенсійний фонд, який нарахував йому штраф у розмірі 340 грн за несвоєчасно подану звітність протягом двох років – 2008-09 рр.  

- Донецький підприємець не пошкодував часу і грошей. Звернувся до суду і виграв його, - розповідає пан Бойко. - Вищий адміністративний суд України ухвалив прийняте рішення про нарахування штрафних санкцій неправомірним. До речі, ухвала цього суду апеляції не підлягає. 

Про цей випадок розповіло одне із всеукраїнських видань. 

- Інформація цінна тим, що підприємці можуть її взяти собі на озброєння у боротьбі із протизаконними рішеннями чиновників, - запевняє співрозмовник. – Однак у Тернополі мені цинічно повідомили, що ухвала у Донецьку не має ніякого значення у Тернополі. Невже закони не однакові для всіх? 

Нещодавно, 26 липня, пана Бойко знову запросили у міське управління Пенсійного фонду.

- Вони знову незаконно застосували проти мене фінансові санкції у сумі 1.020 грн, - дивується чоловік. – Коли вони зрозуміють, що такого закону, на основі якого мені штрафують, не має. Я знаю, що правий, тому знову буду відстоювати свої права. Уже відніс лист прокурору. Хай той допоможе працівникам Пенсійного фонду розібратися у законах.

Застосовують санкції до всіх однаково

З 1 січня 2011 р. вступив у силу новий Закон України №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». У зв’язку із цим частини 1-9 статті 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» втратили свою чинність.

- На підприємця пана Бойко накладені фінансові санкції за неподання звітності за попередні роки, - каже начальник управління Пенсійного фонду України у м. Тернополі Володимир Михалюк. – Однак зміна закону у 2011 році не звільняє страхувальників відповідальносіт за вчинені у той період порушення. Це передбачено розділом VIII „Прикінцеві та перехідні положення Закону №2464, відповідно до якого за усіма фондами соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності новим законом. Тому у випадку виявлення ми не зобов’язані застосувати фінансові санкції. 

У Тернополі є певна кількість підприємців, які не подали звітність за попередні роки. Їх, як і пана Бойка, також будуть штрафувати за несвоєчасне надання звітів до Пенсійного фонду, запевнив пан Михалюк. 

- Оформляється акт про порушення, з яким ознайомлюється підприємець, після цього застосовується фінансова санкція, - пояснює начальник управління. – Якщо виникають спірні питання, то невдоволена сторона має право оскаржити цей фвкт до вищих інстанцій, або звернутися у судові органи.  

Коментар

Василь КОГУТ, адвокат:

- Якщо підприємець не згідний із рішенням Пенсійного Фонду про застосування щодо нього штрафних санкцій за несвоєчасне подання звітності та вважає його неправомірним, повинен звернутися в суд. Іншого шляху вирішення конфлікту, як оскаржити це рішення у суді, не має. Якщо підприємець не оскаржуватиме це рішення протягом 10 днів, то воно вступає у законну силу. Виконавча служба у примусовому порядку має стягнути ці гроші. До речі, у юридичній практиці є прецедент вирішення такої суперечки через суд, який став на сторону підприємця. Адже на час прийняття спірного рішення частина закону про застосування штрафних санкцій за неподання звітності перестав діяти .  

 

До списку новин