Україну очікує зростання тривалості життя. У зв’язку з цим актуалізуються й питання заохочення більш тривалого трудового життя та розширення використання трудового потенціалу літніх людей. Про це повідомила заступник Міністра соціальної політики України Лідія Дроздова.
Вона також сказала, що прийнятий у 2011 році Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», яким створено стимули для участі працівників старшого віку у трудовій діяльності, дасть змогу не лише сповільнити темпи скорочення чисельності економічно активного населення і відкрити нові можливості для економічного зростання в умовах виснаження ресурсів робочої сили, але й забезпечити більш повну реалізацію трудового потенціалу літнього населення, ефективну інтеграцію осіб похилого віку у суспільство.
«Водночас законодавче підвищення пенсійного віку розглядається лише як перший крок довготривалої відповіді на виклики старіння. Наступним заходом після реформування пенсійної системи в Україні є розв’язання проблеми забезпечення ринку робочої сили можливості реагувати на наслідки старіння та перетворення виходу на пенсію в гнучкий і поступовий процес. Дуже актуальними для нашої країни залишаються і питання забезпечення стимулів для роботодавців наймати працівників у перед- та пост- пенсійному віці, забезпечення можливості людям цих вікових груп отримувати освіту та професійну підготовку і, звичайно ж, створення нових робочих місць», - підкреслила Лідія Дроздова.
Як відомо, Україна відноситься до країн з високим рівнем старіння населення: за часткою осіб віком 60 років і старше у населенні вона замикає групу з 25 найстаріших країн світу. На початок 2012 року ця частка становить 21,2% усього населення країни. Більшість літніх людей представлена „молодими старими” (віком від 60 до 74 років) – понад 70% усіх осіб