загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

26 квітня 1986 року сталася одна з найбільших аварій на атомних електростанціях - аварія на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС). 10 листопада 2006 року Указом Президента України № 945/2006 Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС була встановлена пам'ятна дата - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який щорічно відзначається 14 грудня.

30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» було надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Фахівці, які вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день Днем ліквідатора. Ще в 1986 році учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. У 1994 році громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не було прийнято, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату.

Пізніше святкування було офіційно дозволено, від різних силових структур виділявся почесний караул, покладав вінки від керівників держави, іноземних посольств і громадських організацій, але відсутнє визнання цього дня на державному рівні.

Надання державного статусу Дня ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, найбільша з яких - недостатній для нормального життя розмір пенсії. Безпосередньо з цією проблемою пов'язана і інша проблема статусу ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Тільки перші 5 тисяч людей з тих, хто ліквідував аварію, офіційно стали називатися ліквідаторами, отримавши відповідні посвідчення. З 1992 року всім іншим видавали «корочки» постраждалих від чорнобильської катастрофи.

Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом. У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь понад 650 тисяч людей з усього Радянського Союзу, з яких більше половини були жителями Української РСР.

У Росії День ліквідатора став офіційним святом зовсім недавно. У квітні 2012 року Президент РФ Дмитро Медведєв підписав Федеральний закон "Про внесення змін у статтю 1.1 Федерального закону "Про дні військової слави і пам'ятні дати Росії", згідно з яким у Росії була встановлена нова пам'ятна дата - День вшанування учасників ліквідації наслідків радіаційних аварій і катастроф і пам'яті жертв цих аварій і катастроф, - що відзначається 26 квітня.

До списку новин