загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Андрій Пишний: не видно дна боргової ями, в яку потрапила Україна

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

З українських підприємств зберуть на 1,6 млрд грн менше податку на прибуток, натомість планують зібрати на 1 млрд грн більше податку з фізичних осіб, тобто громадян. Про це в інтерв’ю Тиждень.ua розповів народний депутат від об’єднаної опозиції Андрій Пишний.

«Депутати отримали проект бюджету, якщо не помиляюся, лише ближче до обіду 4 грудня. З того, що кидається в очі, назву зміну акцентів: від бюджету насолоди до бюджету палиці. За все знову платитиме народ: з українських підприємств зберуть на 1,6 млрд. грн. менше податку на прибуток, натомість планують зібрати на 1 млрд. грн. більше податку з фізичних осіб, тобто громадян», - розповів народний депутат.

За його словами, так само не видно дна боргової ями, в яку Україна стрімко летить уже третій рік – прямий та гарантований державний борг притул наблизився до астрономічних 600 млрд грн.

Пишний переконаний, що, загалом, проблема ще й в тому, що бюджетні параметри за урядування Януковича – Азарова часто-густо немає сенсу обговорювати.

«Це фікція. Візьмімо той же бюджетний дефіцит – базовий показник, за яким оцінюють стан «здоров’я» державних фінансів. Він перетворився на щось аморфне», - наголосив політик.

Він нагадав, що на початку 2012 року дефіцит бюджету становив 8 мільярдів, але лише протягом третього кварталу уряд збільшив діру до 38 млрд.

«І це також пуста цифра, бо для розуміння реального бюджетного дефіциту треба додати до цього офіційний дефіцит Пенсійного фондумайже 12 мільярдів, державні гарантії (в тому числі по НАК «Нафтогаз України») – майже 70 мільярдів, 40 мільярдів неповернутого ПДВ, 16 мільярдів переплаченого податку на прибутокСкладіть докупи й порівняйте – виходить, що реальний дефіцит на порядок перевищує запланований», - зауважив Пишний.

Така ж ситуація і в проекті бюджету 2013 року.

«Офіційний дефіцит – 50 млрд. грн., 3,2 % ВВП. Однак забули порахувати дефіцит Пенсійного фонду – 40 млрд грнфінансова підтримка через облігації державної внутрішньої позики «Нафтогазу» та Ощадбанку - 8 млрд грн та 1,4 млрд. відповідно, позику Аграрному фонду – 5 млрд грн державні гарантії – 50 млрд грн. Отримуємо, що реальний дефіцит – не менше 9 % ВВП! Усе це означає, що базові макроекономічні показники на сьогоднішній день не просто мають розмиті контури, а їх не існує, як таких. Бюджетне планування мертве», - наголосив Пишний.

До списку новин