загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Дорогі пенсіонери

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Скільки коштує державі пенсіонер? Яка країна найщедріше забезпечує своїх співвітчизників похилого віку?

Світові фінансисти хапаються за голову: населення Європи стрімко старішає, а працездатних громадян не прибуває. Як у таких умовах розвивати національну економіку? За останній рік не лише Україна збільшила межу пенсійного віку, у Німеччині тепер пенсіонерами стають у 67 років, цим же шляхом планує піти і Польща. У США теж не хочуть давати літнім людям спокою – пропонують встановити пенсійний вік у 69 років, а у Швеції так і взагалі вважають, що у віці за 70 робітники ще ого-го-го! Там озвучили пропозицію іти на пенсію аж у 75 років. 

Фінансові аналітики Європи непокояться тому, що тривалість життя у Європі стабільно зростає. Відповідно, виплачувати пенсію кожна держава повинна все довше і довше. Наприклад, у Греції на заслуженому відпочинку чоловіки живуть ще 24 роки, а жінки - 27. Прості українці в цьому питанні – патріоти, після виходу на пенсію наш громадянин живе в середньому 8 років, і з державної скарбниці на українського пенсіонера щомісяця витрачають в середньому 180$, зовсім небагато. Для порівняння: у Німеччині мінімальна пенсія для  людини, яка не працювала жодного дня, становить 350 євро. А справжнім раєм для пенсіонерів називають Іспанію, де середній розмір виплат понад 1000 євро.

З 1 грудня мінімальна пенсія в Україні становить 884 гривні, у Німеччині – 350 євро. У перерахунку на «золоту валюту» - хліб, виходить, що український пенсіонер може купити на свою пенсію приблизно стільки ж буханців, як і німецький (1,4 євро коштує хлібина 500 г в Німеччині). Чому ж тоді кажуть, нібито у Європі пенсіонерам живеться добре? А справа в тому, що пільги для них справді діють, а не лише задекларовані на папері. Наприклад, комунальні послуги німцям на пенсії оплачує держава з розрахунку 56 кв.м на людину. Не забуваймо про медичну страховку, куди входить навіть курортне лікування. А хто з українських пенсіонерів може цим похвалитися? Замість круїзу по морю у наших літніх людей – робота на дачі. Але це не найгірша біда. Головне – більшість українських пенсіонерів, маючи десятки років трудового стажу, отримують не набагато більше, ніж ті, хто взагалі не працював. І тут уже нашим співвітчизникам ніяк не зрівнятися не те, що з Німеччиною, а навіть із сусідніми Росією, Білоруссю чи Казахстаном.

До списку новин