загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Від пенсійної реформи відмовлятися не можна – Ткаченко

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Пенсійна реформа, яка була запроваджена в Україні з 1 жовтня минулого року, має продовжуватися і надалі, адже серед основних її здобутків є стабілізація співвідношення працюючих і тих, хто пішов на заслужений відпочинок. 

Про це в ексклюзивному коментарі для кореспондента УКРІНФОРМу розповіла кандидат економічних наук, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Лідія Ткаченко. 

«У жодному разі не можна відмовлятися від довгострокових заходів пенсійної реформи. Головне, що в нас завдяки підвищенню пенсійного вікустабілізувалося співвідношення між кількістю пенсіонерів та кількістю платників внесків. А це дуже важливо. Це - економічне підгрунтя для добробуту пенсіонерів», - сказала Л.Ткаченко. 

За її словами, критики пенсійної реформи як аргумент наводять відсутність скорочення дефіциту Пенсійного фонду, але такий підхід не є фаховим. «Не можна говорити, що пенсійна реформа провалилася через те, що дефіцит у ПФ все одно залишився. Дефіцит насправді не міг зменшитися, адже кількість пенсіонерів у нас залишилася приблизно такою, як і була. І розміри пенсії, які призначені, не скорочувалися. Більше того - вони переглядалися щонайменше п'ять разів у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму. Окрім того, були соціальні ініціативи Президента, що у свою чергу додало майже 9 млрд грн у видатки ПФ, які раніше не планувалися», - повідомила експерт. 

Експерт розвіяла й інший міф - про нібито збільшення кількості безробітнихчерез подовження працездатного віку жінок: «За даними ринку праці, на показники безробіття та зайнятості жодного негативного впливу від пенсійного віку не було. У нас навпаки цього року скоротилося безробіття, особливо серед молоді. Тобто, оті всі побоювання, що підвищення пенсійного віку залишить без роботи молодих людей, абсолютно не справдилися». 

На уточнююче запитання кореспондента агентства щодо очікувань пенсіонерів від року прийдешнього, науковець відповіла: «Важко говорити, як вплине сучасна економічна рецесія, яка все ж таки дісталася й України. Зрозуміло, якщо в економіці будуть проблеми, якщо зупинятиметься виробництво, то безробіття звичайно може зрости. Але це вже станеться не через пенсійну реформу і це буде тимчасовий спад». 

Окрім того, експерт нагадала, що пенсійна система дуже залежна від економіки. «Основні джерела фінансування - це пенсійні внески і бюджетні кошти, які зав'язані на економіку. Наступного року не варто очікувати такого частого підвищення, як у 2012-му. Але це не означає, що будуть зовсім зафіксовані пенсії. Якщо буде висока інфляція, має бути включений механізм індексації», - запевнила Ткаченко. 

До списку новин