загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Німці дедалі рідше працюють повний робочий день

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У Німеччині дедалі популярнішими стають так звані міні-роботи, "позичена" праця або часткове працевлаштування. Частка такої "нетипової зайнятості" за останні 20 років подвоїлася.

Таке явище як "позичена" праця з'явилося на німецькому ринку праці відносно недавно. Працевлаштування робітника за таких умов відбувається через посередника, який "позичає" його іншій фірмі. Таким чином у відносинах між працедавцем і працівником виникає третя сторона - "позичальник", який частково перебирає на себе права та обов'язки роботодавця. Набувають поширення у ФРН також робота на неповний робочий день або так звана міні-зайнятість, за яку виплачується мінімальна заробітна плата.

У 2010 році майже кожен третій працівник у Німеччині був найнятий на роботу у формі подібного "нетипового працевлаштування". За останні 20 років частка таких різновидів зайнятості зросла з 20 до близько 38 відсотків від загальної кількості робочих місць. Такими є дані дослідження близького до профспілок Фонду Ганса Беклера. Розвідку було здійснено Економічно-соціологічним інститутом (WSI) Фонду у співпраці з дослідниками ринку праці з використанням даних Федерального статистичного відомства та Федерального агентства праці Німеччини.

Часткова зайнятість найпоширеніша

Дослідження звертає увагу на те, що найбільшого поширення набула часткова зайнятість, за якої робітник працює неповний робочий день. На таким умовах працевлаштовані близько чверті німців. Біля 80 відсотків від цієї кількості - жінки. Адже такий різновид працевлаштування набув поширення саме завдяки суттєвому збільшенню працевлаштування матерів, сказано в дослідженні. Частка жінок, які працюють на повний робочий день, становить лише 45 відсотків. Тоді як серед чоловіків частка працівників, які можуть похвалитися повною зайнятістю, складає 87 відсотків.

Також автори дослідження звертають увагу на те, що у 2010 році 10 відсотків найманих працівників працювали за обмеженим у часі контрактом. Це стосується насамперед молоді. У віковій групі до 25 років лише чотири відсотки працівників мали необмежений у часі контракт з роботодавцем, тоді як 19 відсотків працювали за обмеженим контрактом. Дослідники відзначають, що саме з такого виду працевлаштування молоді німці найчастіше розпочинають свою кар'єру.

Низька оплата праці

За даними дослідження, майже сім з половиною мільйонів німців працюють на так званих міні-роботах. У порівнянні з 2003 роком їхня кількість зросла на 1,3 мільйона. За виконання такої роботи працівник отримує до 400 євро на місяць. Кожен третій з цієї категорії найманих працівників виконує таку роботу за сумісництвом, зокрема аби збільшити свій основний заробіток. У такому випадку на основній роботі людина працює в середньому 41 годину на тиждень, тоді як додатковому місцю роботи віддає ще 5,3 години.

Загалом більш як половина людей з подібним "нетиповим працевлаштуванням", за даними дослідження, отримують низьку заробітну платню. За підрахунками Німецького союзу профспілок (DGB), низькооплачуваною роботою в Західній Німеччині вважається праця, година якої коштує 9,5 євро, тоді як у східнонімецьких федеральних землях - 6,87 євро.

До списку новин