загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Жінки виграють від анонімності конкурсу з працевлаштування

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Анонімний конкурс при працевлаштуванні дає кращі шанси жінкам. І не тільки. Про це свідчать результати експерименту, проведеного у Німеччині.

Фотографія або прізвище, яке однозначно вказує на іноземне походження, може зменшити шанси кандидата на вакансію одержати запрошення на співбесіду. Натомість конкурс анонімних заяв, де немає прізвища, фотографії, імені та статі поліпшує шанси жінок, іноземців та людей старшого віку на ринку праці. Такими є результати пілотного проекту з анонімного конкурсу з працевлаштування, які у вівторок, 17 квітня, представили у Берліні антидискримінаційний центр ADS та Інститут майбутнього праці (IZA).

Ідеться про експериментальну практику, коли претенденти на вакансії подавали документи з докладною інформацією щодо освіти та досвіду роботи, але без зазначення особистих даних. Результати дослідження засвідчили, що кандидати з турецьким прізвищем або жінки з дітьми при проведенні анонімного конкурсу з працевлаштування частіше одержували запрошення на співбесіду до потенційного роботодавця, ніж це трапляється за звичайної процедури.

Про це повідомила керівниця антидискримінаційного центру ADS Кристін Людерс. За її словами, найчастіше при першому відборі відвертає увагу від кваліфікації кандидата його фотографія, зазначила Людерс. «Якщо ж першу віху подолано і претендента на вакансію запрошено на співбесіду, то там він вже може краще звернути увагу на свою кваліфікацію».

Переваги і для юних, і для старших жінок

Особливо ж поліпшувалися шанси жінок тоді, коли йшлося про пошук кандидатів з професійним досвідом. Однак молоді жінки теж опинилися у виграші, адже під час анонімного конкурсу їх ніхто не міг запитувати про плани мати дітей.

Вісім інституцій, серед яких підприємства та державні відомства, взяли участь в експерименті, що тривав від листопада 2010-го до кінця 2011 року. У цьому переліку, зокрема, опинилися німецька пошта Deutsche Post, телекомунікаційний гігант Deutsche Telekom, косметичний концерн L’Oreal, корпорація Procter&Gamble і федеральне міністерство з питань сім’ї. У такий спосіб на роботу влаштувалися 246 людей, участь у конкурсі анонімних анкет взяли 8550 осіб.

Після підбиття підсумків проекту дехто з учасників вирішив і надалі продовжити практику анонімного конкурсу з працевлаштування. Водночас планів закріпити такий підхід на законодавчому рівні, за словами Людерс, поки що немає.

До списку новин