загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Понад мільярд людей не ототожнюють себе з жодною релігією

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Приблизно 2,2 млрд людей (32% від загальної чисельності людства) сповідують християнство, 1,6 млрд (відповідно, 23%) - іслам, 1 млрд (15%) - індуїзм, 500 млн (7%) - буддизм, і 14 млн (0,2%) - іудаїзм.

 

Вісім з десяти жителів планети нині ототожнюють себе з якоюсь релігійною конфесією чи групою.

Демографічне дослідження, проведене Pew Research Center в більш, ніж 230 державах і територіях, показало, що віруючими вважають себе приблизно 5,8 млрд з 6,9 млрд жителів Землі. Це дослідження базувалося на аналізі результатів більше 2, 5 тис переписів і опитувань.

Приблизно 2,2 млрд осіб (32% від загальної чисельності людства) сповідують християнство, 1,6 млрд (відповідно, 23%) - іслам, 1 млрд (15%) - індуїзм, 500 млн (7%) - буддизм, і 14 млн (0,2%) - іудаїзм.

Приблизно 400 млн людей (6%) практикують різні традиційні релігії, а 58 млн вважають себе адептами «молодих» (у порівнянні з традиційними) конфесій — наприклад, синтоїзму, сикхізму, багаї і пр.

1,1 млрд осіб або 16% населення не ототожнюють себе з певною релігією: тобто їх можна вважати третьою за чисельністю групою (втім, дуже багато хто з них у тій чи іншій формі вірять у Бога).

Як мінімум 73% мешканців планети живуть у державах, де адепти тієї чи іншої релігії становлять більшість населення (сюди не віднесено ситуації, де ця диспропорція зачіпає різні гілки однієї релігії — наприклад, сунітів і шиїтів, католиків і протестантів).

При цьому, індуїсти і християни воліють жити там, де вони є більшістю: 97% індуїстів живуть у трьох таких державах — Індії, Непалі та Маврикії), а 87% християн в 157 переважно християнських країнах.

Мусульмани становлять більшість у 49 державах, в яких мешкає 73% світових адептів ісламу. Буддистська більшість є в семи країнах (Бутан, Бірма, Камбоджа, Лаос, Монголія, Шрі-Ланка, Таїланд) - в них живуть 72% буддистів світу.

«Люди без релігії» — більшість у шести державах і територіях (Китай, Чехія, Естонія, Гонконг, Японія і Північна Корея).

«Наймолодша» релігія світу — іслам: середній вік середньостатистичного мусульманина — 23 роки. Середньостатистичному індуїсту 26 років, християнину — 30, «людині без релігії» і буддисту — по 34, іудеєві — 36 років.

До списку новин