загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Закарпатка вишиває цілі міста на полотні розміром з сірникову коробку

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У власній колекції Катерини Фулитко – сотні вишивок. І це лише мала частина з усіх виробів, що залишилися у жінки після 50­-річного вишивальницького стажу.

— Моя бабуся була першою знахаркою і вишивальницею на селі. Її будинок був вщерть заставлений травами, — розповідає пані Катерина. – А в скринях зберігалося безліч рушників, із складними орнаментами, по кілька метрів завдовжки. Тож те, що я добре розуміюся на травах і дуже люблю вишивати, — велика її заслуга.

Ви продаєте свої роботи?

— Продаю, роздаровую, вишиваю на замовлення. Різні були випадки... У 70-х роках, коли євреї масово покидали Закарпаття і їхали до Ізраїлю, у мене ці вишивки закуповували стосами – по 25 рублів, шалені гроші на той час. Люди хотіли забрати з собою якусь згадку, символ про Закарпаття... Що могло бути кращим за невеличку вишивку з нашим неповторним орнаментом?!

То на вишивці можна добре заробити?

— Моя знайома з Києва запевняє, що я стала б мільйонеркою за годину, якби принесла на Андріївський узвіз усю свою колекцію. Інша справа, що чутки про тамтешню «сувенірну» мафію вже поширилися по всій Україні... Та й усе життя я вишивала для власного задоволення, а не для комерції.

Напевно, така ціна є еквівалентом витраченої на неї роботи. Скільки часу у вас йде на одну картину?

— Усе залежить від того, чи подобається мені та робота, за яку взялася. Наприклад, я уже кілька місяців виконую одне цікаве замовлення – вишиваю родинний герб на прапорі. Тканина дуже цупка, голка часто вислизає з рук, в мене вже усі пальці поколоті. Не всякий матеріал добрий для вишивки. А картину, форматом з учнівський зошит, можу вишити за місяць.

А улюблені роботи у вашій колекції є?

— Дуже люблю вишивати коней. Це моя ідея-фікс (сміється). Але беруся за будь-які сюжети: за портрети жінок, пейзажі, закарпатські орнаменти. Є в мене вишиті гобелени – давно були в моді такі вишивки гуцулів з трембітами, жінок у танці. Цим роботам уже 50 років... Проте мої знайомі часто звертають увагу не на них, а на мініатюрні вишивки – будинків, вулиць, зокрема, вони дуже подобаються моєму зятю. Полотно невеличке — від розмірів сірникової коробки до долоні, а там вишито ціле місто.

Христина Горват

До списку новин