загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Скарби Азії

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Виставку перлини східного мистецтва з приватних колекцій України влаштували у Музеї Ханенків

 

Уперше в столиці Гільдія антикварів України відкрила для киян перлини азійського мистецтва з приватних колекцій. Унікальна виставка розмістилася у залах Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Усі охочі зможуть відвідати  експозицію, яка триватиме  до 20 січня.

Як повідомила завідувачка відділом мистецтв країн Сходу Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків Галина Біленко, найціннішу частину представленої мистецької збірки складають твори буддійського мистецтва Китаю, Бірми, Тибету та Японіїстатуї Будди і бодхісатів (істот, які мають здатність стати Буддою, наближаються до нірвани), а також ритуальні магічні предмети.

Перлинами виставки є ритуальні вироби, виготовлені тибетськими ювелірамифілігранні ладанки-гау з образами божеств-захисників та магічні оздоби лами-оракуламандала (символічне зображення буддійського Всесвіту). Буддисти вірять, що гау, священні медальйони, допомагають досягнути цілей, саме тому ці амулети необхідно носити з собою завжди. Митці Сходу досягли віртуозної майстерності виготовляючи філігранні “гау”, зображаючи на них божеств-захисників і прикрашаючи камінням, чеканкою чи ювелірною сканню.

“Буддхадхарма” — вчення Будди — виникло близько 2500 років тому в Індії і було визнане багатьма східними народами з різними культурними традиціями. З часом буддизм виробив власну художню мову, систему символів та ієрархію численних персонажів. У буддійському мистецтві одним з найважливіших є образ самого засновника вчення — принца Сіддхартхи Гаутами, який після духовного пробудження отримав ім’я Будди (Просвітленого).

Серед кращих творів виставкикитайська статуя Будди з чорного мармуру часів династії Північної Вей (Китай, V-VI ст.), бронзова статуя коронованого Будди на троні та деревяна визолочена фігура Будди Гаутами періоду династії Конбаунг (1753-1885) з Бірми, а також оздоблена кольоровими лаками статуя Будди Аміди (Японія).

Цікаво, що чимало експонатів, які представлені на виставці, можна побачити і на ролику, котрий розмістив музей Ханенків в ютубі.

Виставка триватиме в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків до 20 січня.

До списку новин