загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Перерахунок пенсії: чи є сенс судитися?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Подібні справи досі знаходяться в судах. До недавнього часу позови працюючих пенсіонерів, які подавали скарги у зв’язку з перерахунком пенсій по середній зарплаті 2007 року, суди різних інстанцій розглядали по-різному. Тому і рішення по аналогічних справах суперечили один одному. Одним пенсіонерам позови задовольняли, а іншим – ні.

 

Останні Постанови Колегії суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України (ВСУ) №21-449-11 та №21-456-11 від 21 березня 2012 поставили крапку в спірному питанні. Заяви пенсіонерів про перегляд і скасування попередніх судових рішень, винесених на користь Управлінь Пенсійного фонду України, були залишені без задоволення. Іншими словами, позивачам відмовили в перерахунку пенсій за показником середньої зарплати за рік, що передує року звернення за перерахунком.

З яких міркувань виходили служителі Феміди? Згідно частини першої статті 40 Закону, для розрахунку пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.

Заробітна плата для обчислення пенсії розраховується за формулою:

Зп = ЗС (Ск: К), де:

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;

Зс – середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії;

Ск – сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць;

К – кількість місяців страхового стажу, за які розраховуються коефіцієнти заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Для обліку індивідуальної зарплати в Законі вказано певний період (див. вище). А ось за якою календарний рік береться середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки країни, в документі визначено не було. Тому, в буквальному тлумаченні Верховного Суду України, даний показник повинен бути незмінним, тобто таким, яким він був при призначенні пенсії.

Колегія суддів зазначила, що пенсіонер не має права вимагати застосування показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії. Рішення, прийняте Верховним Судом, має істотне значення. Адже вердикт ВСУ є обов’язковим для органів виконавчої влади та інших судів, які повинні привести свою судову практику у відповідність з цим рішенням. Так що, відповідаючи на запитання наших читачів, скажімо: якщо ви вже подали позов до Пенсійного фонду у зв’язку з перерахунком по середній зарплаті 2007 року, тепер немає сенсу чекати позитивного рішення суду.

Очевидно, вся проблема виникла з-за формулювання у ст. 40 Закону: «Зс – середня заробітна плата працівників … за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії». Враховуючи, що розрахунок пенсії і при призначенні, і при перерахунку проводиться за однією і тією ж формулою, варто було б уточнити формулювання: «Зс – середня заробітна плата працівників … за календарний рік, що передує року звернення за призначенням (перерахунком) пенсії». Тоді б і розбіжностей не виникало.

Звертаємо також увагу читачів, що з введенням реформи пенсіонерів остаточно позбавили права на збільшення пенсії у зв’язку із зростанням середньої зарплати по Україні. Нагадаємо, що тепер для обчислення пенсії застосовується середня заробітна плата в Україні за останні три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Ця норма Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» зменшує розміри пенсій нових пенсіонерів в середньому на 15%.

До списку новин