загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як перейти на інший вид пенсії

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Prostopravo вже писав про те, які види пенсій існують в Україні, і про те, що кожен може вибрати один із них, якщо за законом він має право відразу на кілька видів пенсійного забезпечення. Трапляється, що право на інший, більш вигідний вид пенсії, людина набуває з часом. Скажімо, отримуючи пенсію з інвалідності, набуває право на пенсію за віком, або пенсіонер за віком набуває право на пенсію за втрати годувальника. Про те, як здійснюється перехід від одного виду пенсії на інший, розповість Prostopravo.com.ua

 

Право вибору

 

Право на вибір пенсії передбачено ст. 10 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (надалі — Закон ), яка свідчить, що особі, яка має право на різні види пенсій (за віком, з інвалідності, за втрати годувальника), призначають один з цих видів пенсій за її вибором.

Нагадаємо, що виплати спеціальних видів пенсій (наукових, військових, пенсій чорнобильцям тощо) регулюються окремими спеціальними законами. Тож йтиметься про пенсії, призначені відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Порядок переходу

 

Переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що є у пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

При переході з одного виду пенсії на інший, за бажання особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 Закону. А саме: за весь період страхового стажу з 1 липня 2000 р. і за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 р. (за бажання пенсіонера і за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а також якщо стаж з 1 липня 2000 року становить менше 60 календарних місяців).

За переходу з одного виду пенсії на інший застосовується показник середньої заробітної плати (доходу), що враховувався за призначенні попереднього виду пенсії (або за останнього її перерахунку).

Виняток становить перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за віком, якщо після призначення пенсії по інвалідності особа пропрацювала не менше 24 календарних місяців. У такому випадку застосовують середню заробітну плату за останні 3 календарні роки, як і за першого призначення пенсії.

Куди звертатися

 

Заяву про переведення з одного виду пенсії на інший подають до органу Пенсійного фонду за місцем проживання (реєстрації) заявника. Можна подати заяву про перехід на інший вид пенсії через представника з наданням документа, що підтверджує його повноваження. У такому разі заяву подають за місцем проживання (реєстрації) представника.

Днем звернення по пенсію вважається день приймання заяви з усіма необхідними документами.

Перелік документів

 

До заяви про переведення на інший вид пенсії потрібно додати:

·         документ про стаж, який не врахований у пенсійній справі, за період до 1 січня 2004 р. (за період після 1 січня 2004 р. відділ персоніфікованого обліку подає довідку з бази даних системи персоніфікованого обліку);

·         довідку про заробітну плату за період до 1 липня 2000 р., а з 1 липня 2000 р. — індивідуальні відомості про застраховану особу надає відділ персоніфікованого обліку

·         документи про виникнення обставин, які впливають на розмір пенсії (наприклад, зміни кількості членів сім'ї, які перебували на утриманні померлого годувальника, визнання заявника інвалідом або самотнім і таким, що потребує стороннього догляду, тощо).

Відновлення раніше виплачуваної пенсії здійснюється за матеріалами, які є в пенсійній справі, з урахуванням додатково поданих документів.

За переходу на пенсію з інвалідності, орган, що призначає пенсію, додає до пенсійної справи витяг з акта огляду МСЕК про відновлення, зняття або зміну групи інвалідності.

За переходу на пенсію за втрати годувальника додатково подають: свідоцтво про смерть, довідку про склад сім’ї померлого годувальника, довідки загальноосвітніх навчальних закладів системи загальної середньої освіти, професійно-технічних, вищих навчальних закладів про навчання на стаціонарі, документи про перебування члена сім'ї на утриманні годувальника та ін.

Ухвалення рішення

 

Не пізніше 10 днів після отримання заяви з усіма необхідними для переходу на інший вид пенсії документами орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи й ухвалює рішення про переведення на інший вид пенсії. При цьому періоди, за які відсутня інформація про сплату страхових внесків у Пенсійний фонд, не враховують. Після отримання даних про їхню оплату проводять перерахунок пенсії з моменту її призначення. Також проводять перерахунок пенсії у разі відсутності даних про середню заробітну плату по Україні за попередній рік. Якщо після проведення перерахунку розмір пенсії зменшився, пенсію в новому розмірі призначають з наступного місяця.

Виплату нової пенсії проводять не пізніше одного місяця від дня ухвалення рішення про переведення на інший вид пенсії.

До списку новин