загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Добровільна участь у системі державного пенсійного страхування

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Добровільна участь у системі державного пенсійного страхування

 

Наймані працівники, приватні підприємці, і навіть особи, які забезпечують себе роботою самостійно, підлягають обовязковому державному пенсійному страхуванню. Але й у інших українців є шанси отримувати гідну пенсію від держави – у разі укладення договору про добровільну пенсійне страхування.

 

«Добровільні» учасники

 

Право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування мають особи, які досягли 16-річного віку, які не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до статті 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». У тому числі, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України (особливо актуально для українців, які працюють в країнах, з якими в України немає угод про соціальне забезпечення).

Такі особи обирають добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування протягом терміну, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, але не менше одного року.

Куди звертатися

 

Для укладення договору про добровільну участь у територіальний орган ПФУ за місцем проживання необхідно подати заяву по формі, затвердженій ПФУ, а також: копію документа, що підтверджує особу, копію ІПН та копію трудової книжки.

Територіальний орган Пенсійного фонду, що отримав заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, має право перевіряти викладені в заяві відомості та вимагати від особи, яка подала заяву, документи, що підтверджують зазначені відомості.

З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, територіальним органом Пенсійного фонду в термін не пізніше 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (далі – договір про добровільну участь) відповідно з типовим договором, що затверджується правлінням Пенсійного фонду.

Особи, які виявили бажання брати добровільну участь у пенсійному страхуванні, які проживають за кордоном, подають заяву через мережу Інтернет (веб-сайт Пенсійного фонду – www.pfu.gov.ua) або через Контакт – центр Державного підприємства “Інформаційний центр персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України”.

Пенсійний фонд протягом 5 робочих днів з дня одержання заяви від українця, проживаючого за кордоном, надсилає йому договір про добровільну участь у пенсійному страхуванні у двох примірниках. Одночасно Пенсійний фонд надсилає довідкову інформацію про номер телефону і час, протягом якого можна одержати відповіді на питання, пов’язані з добровільною участю у пенсійному страхуванні, а також адресу сайту в мережі Інтернет.

Особа повертає підписаний договір про добровільну участь у двох примірниках. Пенсійний фонд протягом 5 робочих днів з дня отримання договору про добровільну участь підписує його та надсилає другий примірник особі за місцем проживання. За бажанням особи другий примірник договору може зберігатись у Пенсійному фонді.

Особи, які виявили бажання брати добровільну участь у пенсійному страхуванні, можуть розпочати сплату страхових внесків без повідомлення Пенсійному фонду про намір укласти договір про добровільну участь. При цьому договір про добровільну участь може бути підписаний у строк не пізніше 1 року з дати здійснення першого платежу.

Істотні умови договору

 

Договір про добровільну участь повинен містити:

o    назву документа;

o    відомості про особу, які вносяться до системи персоніфікованого обліку;

o    вид системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, у якій особа братиме участь;

o    строк дії договору (не менше 1 року);

o    розмір та порядок сплати страхових внесків;

o    умови набуття застрахованою особою права на пенсійні виплати;

o    умови розірвання договору;

o    права та обов’язки сторін, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору;

o    інші умови за згодою сторін або передбачені типовим договором про добровільну участь, що не суперечать ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата застрахованою особою страхових внесків за попередні періоди. При цьому сума сплачених страхових внесків за кожний місяць не може бути меншою мінімального страхового внеску.

Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання.

Територіальний орган Пенсійного фонду відмовляє в укладенні договору про добровільну участь у разі, якщо особа:

o    підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню;

o    не відповідає іншим вимогам, визначеним частиною першою статті 12 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

o    подала неповні або недостовірні відомості;

o    уже уклала договір про добровільну участь, строк дії якого не припинено або за яким не виконала передбачені договором умови;

o    бажає укласти договір на строк менше одного року.

В інших випадках відмова в укладенні договору про добровільну участь не допускається.

Дострокове розірвання

Договір про добровільну участь може бути достроково розірваний:

1.Застрахованою особою:

o    за умови дії договору не менше одного року;

o    у разі систематичного порушення територіальним органом Пенсійного фонду умов договору;

2.За згодою сторін, якщо договір діяв не менше одного року;

3.Терріторіальним органом Пенсійного фонду в разі:

o    виникнення у застрахованої особи зобов’язань щодо участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;

o    виникнення обставин, що не відповідають визначеним цим Законом вимогам до осіб, які мають право брати добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;

o    систематичного порушення застрахованою особою умов договору;

o    смерті застрахованої особи.

В інших випадках дострокове розірвання договору не допускається.

До списку новин