загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Старість у злиднях загрожує Європі

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У ЄС назрівають великі соціальні проблеми. Пенсіонерам загрожує бідність. Пенсії зменшуються, а безробіття зростає.

Для численних нелегалів, котрі ризикують життям, долаючи кордони й моря, Європа – наче земля обітована. Тим, кого злидні й політичні переслідування виганяють із рідних країн, європейські проблеми здаються дещо абстрактними. Бідність у Африці та бідність у Німеччині – це дуже різні речі.

Але насправді соціальні проблеми загострюються і в ЄС. Нації стрімко сивіють і вкриваються зморшками – кількість пенсіонерів зростає, на відміну від людей працездатного віку. Крім демографічної кризи, на системи соціального захисту тисне й боргова криза в єврозоні. Безробіття збільшується, а пенсії зменшуються. Європейським пенсіонерам загрожує бідність.

Пенсії масово скорочують

За підрахунками Єврокомісії, щороку в ЄС стає на два мільйони більше людей віком за 60 років. Приріст удвічі вищий, ніж десять років тому. Уже сьогодні країни Євросоюзу витрачають на пенсії близько 10% ВВП. Прогнозується, що ця частка й надалі зростатиме. Нині в державах Єврозони налічується близько 120 мільйонів пенсіонерів – майже чверть усього населення.

Експерти попереджають, що людям, котрі перестають працювати, загрожує соціальна катастрофа. Попри те, що точних даних поки що нема, як зауважив у розмові з Deutsche Welle експерт Фонду Фридріха Еберта Міхаель Даудерштет, вже зараз можна припустити, що в більшості європейських держав, враховуючи структуру пенсійного забезпечення, зростатиме ризик злидарювати після виходу на пенсію.

Міхаель Даудерштет, керівник відділу економічної та соціальної політики Фонду Фридріха Еберта

У першу чергу відносно високий рівень нужденності загрожує літнім мешканцям Іспанії, Португалії та Греції - 20-27% населення цих країн, пояснив Даудерштет. За його даними, тенденцію підсилюють антикризові заощаджувальні заходи. "На початку грудня я провів тиждень у Греції в рамках програми діалогу з грецькими політиками та представниками профспілок. Рівень пенсій там відчутно скоротили", - підкреслив спеціаліст. 

Той, хто не працює, - бідує

Злидні можуть обсісти не тільки кризові європейські країни, а й Великобританію. Про це свідчать результати одного з нещодавніх досліджень Фонду Фридріха Еберта. Там державні пенсії доволі низькі, тож люди додатково заощаджують, вкладаючи гроші в різні приватні пенсійні фонди. Однак такі фонди є досить вразливими щодо кризи на ринку капіталів або помилкових рішень їхніх менеджерів.

Бідацтво загрожує і британським пенсіонерам

Порівнюючи різні країни, експерти позитивно оцінюють ситуацію в Нідерландах. Німеччина знаходиться посередині. Нестатки тут можуть відчути 15% населення віком понад 65 років. Це гірше, ніж у Нідерландах, але краще, ніж у Данії чи Великобританії.

Жіночі проблеми

Небезпека вбогої старості нависла, зокрема, над жінками. Часто-густо вони раніше закінчують кар'єру, щоб піклуватися про родину, або пізніше починають професійне життя, оскільки доглядають за дітьми. Потім жінки отримують менші пенсії й у похилому віці гірше захищені, ніж чоловіки.

Піклуючись про родину, жінки часто переривають кар'єру і на старості гірше соціально захищені, ніж чоловіки

Реагуючи на всі ці проблеми, Єврокомісія оголосила 2012-й "Європейським роком активної старості та солідарності між поколіннями". Політики запропонували, щоб європейці працювали довше, аби врятувати соціальні системи від колапсу. Реформуючи пенсійну систему, кожна держава ЄС має враховувати власну ситуацію, сказав Єврокомісар із питань зайнятості та соціальної інтеграції Ласло Андор у Брюсселі. При цьому, однак, слід зважати й на "принципи всього Євросоюзу". Зокрема, пенсійний вік має бути узгоджено з очікуваною тривалістю життя громадян. "Дуже важливо заздалегідь дбати про пенсії, забезпечити розвиток ринку праці, про те, щоб якомога більше людей могли довше працювати і створювати кращі основи своєї забезпеченості у старості", - вважає Єврокомісар.

Позитивним прикладом у ЄС вважають Швецію. Скандинави понад десять років тому узгодили пенсійний вік із очікуваною тривалістю життя людей. Нині там найвища зайнятість серед людей віком від 55 до 64 років. Загалом, як продемонструвало нещодавнє опитування проекту "Євробарометр", 61% жителів Єврозони хотіли б працювати і в пенсійному віці, якщо, звичайно, для цього будуть створені належні умови.

До списку новин