загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Електронні книги краще за звичайні?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Електронні книги або, як їх інакше називають, «рідери» з кожним роком стають все більш популярними. Однак кожен, хто зважується на таке придбання, задається важливим питанням: чи може читання електронних книг стати причиною погіршення зору? Це питання найбільш актуальне для людей з частковою втратою зору. 

 

Але перш варто відзначити, що причин того, чому люди купують електронні книги, існує безліч. Мабуть, сама основна полягає в простоті та зручності: «рідери» можна брати з собою в дорогу, вони не займають багато місця і менш об’ємні в порівнянні страдіціоннимі паперовими книгами. 

 

Види екранів електронних книг 

 

Один з основних елементів електронної книги — екран. Існує три види екранів: LCD (рідкокристалічний) кольоровий, LCD монохромний і E Ink. 

 

Звичайні плоскі LCD-дисплеї мають істотний недолікмерехтіння, яке негативно впливає не тільки на зір, але й створює психологічний дискомфорт. Крім цього, кут огляду в таких екранів становить 160 градусов. В той же час E Ink екрани не мають такого недоліку. Такий екран створює зображення у відбитому світлі, як звичайний папір. Кут огляду становить 180 градусів. 

 

Параметри екранів, покриття 

 

Мінімальна діагональ екрану повинна приблизно дорівнювати 5.6 дюйми, мінімально допустима роздільність при цьому — 320×460 крапок. При більш дрібному шрифті (якщо вас такий влаштовує), діагональ може бути менше (при такій самій роздільності). Антивідблискове покриття екрану захистить ваші очі від сонця або ламп штучного освітлення, які відбиваються в екрані. Все це також впливає на стомлюваність очей. 

 

Яскравість і контрастність. Підсвічування 

 

Памятайте, що екран із заднім підсвічуванням дратівливо впливає на очі, в порівнянні з екраном, який працює на відбитому світлі. Для Е Ink електронних книг (які працюють без підсвічування) можна купити спеціальну лампу для читання, що закріплюється на пристрої.

  Якщо ж ви все-таки зупинили свій вибір на електронній книзі з підсвічуванням, подбайте про допустимий рівень яскравості та контрастності, а також колір фону. Білий колір фону підвищує контрастність. 

 

Якою б не була ваша електронна книга, щоб зберегти зір, при читанні дотримуйтеся нескладних правил: 

 

  • Розмір шрифту тексту повинен бути не менше 4 мм;
  • Відстань від очей до книги повинна складати не менше 30 см; 
  • Електронну книгу небажано читати в транспорті: читання, що супроводжується поштовхами і вібрацією, веде до виснаження м’язів, що відповідають за фокусування очей. У підсумку це може призвести до розвитку короткозорості; 
  • Також не варто читати електронну книгу лежачи, оскільки при цьому складно витримувати рекомендовану відстань в 30 см. При читанні лежачи циркуляція крові погіршується, що може призвести до застійних явищ в корі головного мозку. Читання лежачи призводить до поганого постачання кисня до мозку; 
  • Тимчасовий відпочинок для зняття зорового навантаження. Кожні півгодини робіть невелику перерву.

 

Медики стверджують, що електронні книги не шкодять зору, і людям з помірною втратою зору краще віддати перевагу саме електронній, а не паперовій книзі. І в той час як при читанні паперової книги очі стомлюються, при читанні з планшета — ні, і відповідно, швидкість читання не знижується. 

 

Так це чи ні — вирішувати вам.  

До списку новин