загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Туристичне страхування в Шенгенській зоні: що слід знати

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Інформація від А до Я для всіх мандрівників

 

Дуже часто мандрівники дивляться на бланк туристичного страхування як на черговий папірець, без якого не відкриють візу. Редакція tochka.net вирішила переконати своїх читачів, що страхування - це не «навантаження» до путівки, а необхідна міра безпеки під час вашого відпочинку.

Туристичне страхування - це компенсація витрат, які можуть виникнути під час подорожі внаслідок захворювання чи нещасного випадку. Найпоширеніший вид страхування - це так званий «стандарт для туриста». Відповідно до Закону України «Про туризм» (стаття 16), він передбачає наявність медичних витрат, страхування від нещасного випадку, а також інші види страхування за бажанням туриста.

Найчастіше мандрівникам не повідомляють, що на додачу до стандартного туристичного страхування вони можуть оформити і страхування для невідкладної допомоги, яка є досить новим видом страхування.

Страхування невідкладної допомоги (у міжнародній термінології - assіstance insurance) - специфічний вид страхування, об'єктом якого є негайне надання допомоги застрахованій людині в певних надзвичайних ситуаціях. Якщо в класичному страхуванні йдеться про компенсацію збитку, то в страхуванні невідкладної допомоги - про надання послуги у формі невідкладної допомоги. При настанні страхового випадку клієнт повинен обов'язково подзвонити в один із чергових центрів, номери телефонів яких зазначено на ідентифікаційній картці або полісі.

Перед оформленням туристичного страхування потрібно обов'язково ознайомитися з різними видами туристичного страхування:

1.    Види туристичного страхування в країнах Євросоюзу - класифікація за послугами, що надаються:

 

·         програма A - до неї входить транспортування потерпілого в лікарню і медичні витрати при нещасному випадку або раптовому захворюванні;

·         програма В - це програма А і додатково надання невідкладної стоматологічної допомоги при різкому болю, а також оплата ліків, які виписав лікар. Таке страхування також забезпечить юридичну допомогу в країні перебування і в екстрених випадках - оплату необхідності приїхати за туристом когось із родичів, щоб доглядати за ним в лікарні чи допомогти йому переправитися додому. У таких випадках йому оплачують переліт, харчування та проживання на час догляду за хворим.

·        програма C - це дві вищеперелічені програми, а також юридична (можливість зв'язатися з адвокатом) і адміністративна допомога - повернення неправильно відправленого багажу, оформлення нових документів замість загублених і т. д.

·         програма D - до всього вищепереліченого, це ще й послуги при поломці особистого автотранспорту або при хворобі водія.

2.    Види туристичного страхування в країнах Євросоюзу - класифікація за кількістю днів

З 5 квітня 2010 року Євросоюз прийняв новий закон, який збільшує період туристичного страхування для мандрівників.

·         короткострокове страхування - кількість днів перебування + 15 ДНІВ ВІД ДНЯ ЗАПЛАНОВАНОГО ВИЇЗДУ з Шенгенської зони.

·         довгострокове страхування - оформлюється на 120 днів для тих, хто планує протягом року здійснити кілька туристичних поїздок. Також потрібно пам'ятати, що загальна кількість днів перебування не має перевищувати 120 днів.

При оформленні туристичного страхування слід пам'ятати про такий пункт, як франшиза. Франшиза - це встановлена цінова межа, після якої починає діяти страхове відшкодування. Якщо лікування коштує менше зазначеної суми, то вам буде потрібно розщедритися на лікування самостійно. Сенс франшизи полягає в тому, що таким чином страховик обмежує туриста в зверненні до лікаря по дрібницях.

Франшиза буває двох типів - умовна і безумовна.

·         Умовна франшиза означає, що вам повністю оплатять лікування, якщо його вартість перевищила суму франшизи.

·         Безумовна франшиза - турист у будь-якому випадку буде змушений платити лікареві при кожному зверненні в межах суми франшизи, страхова ж компанія оплатить лише те, що перевищує цю суму.

Для отримання Шенгенської візи страхова сума повинна становити не менше 30000 євро, при цьому франшиза не повинна перевищувати 100 євро.

Детальну інформацію про оформлення медичної страховки можна дізнатися в нашій статті:

·         Як оформити медичну страховку туристу?

Порада редакції: при оформленні туристичного страхування вчитайтеся в усі пункти бланка. Адже якщо ви оформляєте його через туроператора, можете потрапити в халепу. Деякі недобросовісні страховики оформлювали договори страхування з дуже значними франшизами. Іноді розміри безумовних франшиз доходять до 400-500 євро, що значно знижує шанси клієнта на отримання відшкодування.

Також варто знати, що нав'язування туроператором свого страховика - це грубе порушення антимонопольного законодавства. Турист має право сам вибирати, хто оформить йому необхідну страховку.

Все це регулюється Законом України «Про туризм» у статті 16: «турист має право самостійно укласти договір з будь-якою страховою компанією, яка має відповідну ліцензію, і зобов'язаний завчасно підтвердити туроператору (турагенту) наявність належним чином укладеного договору обов'язкового страхування».

До списку новин