загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Україні необхідно вирівняти тарифи на енергоносії для всіх категорій споживачів - Землянський

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Перш ніж ініціювати підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, уряд має переглянути принципи тарифоутворення в комунальній енергетиці.

Про це заявив експерт з енергетичних питань Валентин Землянський на прес-конференції у п'ятницю, повідомляє УКРІНФОРМ.

"Підхід має бути досить простим: рівні тарифи економічно обгрунтовані для всіх компаній, що працюють на території України, і адресна допомога матеріально незабезпеченим. Ось тоді це працюватиме", - підкреслив він.

Зокрема, зазначив Землянський, на сьогодні ціна на газ внутрішнього видобутку для населення приблизно відповідає економічно обгрунтованій. У той же час, підприємства комунальної теплоенергетики закуповують імпортний газ за ціною на 30% нижче економічно обгрунтованої.

"Якщо ми говоримо про тепло і гарячу воду - то на сьогодні підприємства комунальної енергетики платять у три рази менші ціни на газ, ніж НАК "Нафтогаз" закуповує його у "Газпрому". Це не рахуючи ПДВ і тарифів на транспортування", - пояснив він.

При цьому, зауважив Землянський, компенсації з бюджету відбуваються двічі. Спочатку відбувається компенсація НАК "Нафтогаз України" за різницю в тарифах, за якими він продає газ теплокомуненерго, вдруге - йде компенсація теплокомуненерго за різницю в тарифах, за якими вони реалізують, і економічно обгрунтованими.

Введення адресної грошової допомоги у разі підняття тарифів, за його словами, дасть змогу витрачати вдесятеро менше грошей з держбюджету, ніж сьогодні витрачається на компенсацію різниці між економічно обгрунтованим і фактичним тарифом. Крім того - і підприємства сфери ЖКГ, і газові компанії будуть зацікавлені у зниженні собівартості енергоносіїв.

"Тобто, ті ж паруючі труби, втрати газу, про які мало говорять, - от їх стане значно менше. Ось тут закладений величезний шматок грошей, який на сьогодні перерозподіляється абсолютно нелогічно з точки зору принципів побудови енергетики, припустимо, в тому ж Європейському Союзі. Державна модель, яка існувала з часів СРСР, вона залишилася. Просто, деяким чином трансформувалася, проте, ніяких кардинальних перетворень не принесла", - зазначив Землянський.

"Одним підняттям тарифів розв'язати проблему не можна. Це має бути комплексний захід зі зміни інфраструктури, підходів до тарифоутворення і, відповідно, зі зміни бюджетної політики. Тому що до бюджету не треба закладати компенсацію різниці тричі, тому що закладати треба адресну допомогу тим людям, які зможуть сплачувати повністю за тими тарифами, які існують", - підсумував експерт.

Як повідомляв УКРІНФОРМ, на засіданні Кабінету міністрів у середу Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив про наміри уряду удосконалити систему диференційованих тарифів на житлово-комунальні послуги для населення. За його словами, підвищення тарифів не торкнеться малозабезпечених громадян. Соціально-вразливі верстви продовжать отримувати субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Згідно із законом пенсіонери платитимуть за ЖКП не більш як 10% від сукупного доходу сім'ї, працююче населення - не більше 15%, підкреслив прем'єр.

Нагадаємо, підвищення житлово-комунальних тарифів є однією з умов виділення Україні кредитних коштів МВФ.

Максим Баженов

До списку новин