загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Директор департаменту соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Мущинін - про нарахування субсидій та пільг

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Коли за вікном мінус 20, особливо хочеться, щоб у будинку чи квартирі було тепло і затишно. За таке бажання доводиться плати немалі суми. Для багатьох українців і особливо взимку тарифи на послуги ЖКГ стають великим тягарем.

Саме таким людям допомагають соціальні служби - субсидіями та пільгами. Ми вирішили ще раз нагадати українцям про можливість скористатися такою допомогою. Саме про це ми говорили з директором департаменту соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталієм Мущиніним.

- Тарифи - болюча тема особливо взимку. Як можна зменшити витрати?

Віталій Мущинін, директор департаменту соціальної допомоги Мінсоцполітики:

- Ну, перше, хочу сказати, що у нас в Україні дійсно існують різноманітні програми державної підтримки сімей, в тому числі, що стосуються ЖКГ. Мова йде про те, що в нас є програма житлових субсидій, це перше. І пільги з оплати комунальних послуг, це друге.

Що стосується програми субсидій, тобто ми сьогодні як держава гарантуємо кожній родині, що вона може сплачувати за компослуги не більше 10 або 15 відсотків від свого сукупного сімейного доходу. Іншими словами, якщо дохід сім'ї за 6 місяців складає 1000 гривень, компослуги 300, то сім'я має право від тисячі 10 відсотків - 100 грн. платити за комунальні послуги і не більше. 200 грн. за компослуги за неї має сплатити держава. Це ж стосується і 15-відсоткових величин. Але право на 10 відсотків мають сім'ї, які складаються з непрацездатних осіб, тобто, які складаються з пенсіонерів, інвалідів або дітей до 18 років. А що стосується 15% - це всі інші сім'ї, в яких є працездатна особа.

В той же час ми розуміємо, що у нас є малозабезпечені сім'ї навіть серед працездатних - найбільший рівень бідності у нас серед сімей, які виховують дітей, це відома історія. Для цього в 1012 році уряд прийняв рішення, завдяки якому сьогодні сім'ї в складі яких є інваліди або діти до 18, навіть якщо там є працездатні, і дохід яких на одну особу менше прожиткового мінімуму. Для таких сімей у нас сьогодні теж відсоток понижений - 10%. Хочу сказати, що серед усіх одержувачів субсидій, скажімо, у грудні минулого року, а це 1 млн. 300 тисяч сімей, серед цих сімей 80% сплачували 10% від свого доходу, інші 20% сплачували 15%.

До списку новин