загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Що таке гроші

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Гроші –  одне з найдавніших явищ у житті суспільства,  які привертають до себе особливу увагу вчених.

ЦЕ ЦІКАВО! 

Слово  «гріш»  походить від латинського  «гроссус» – великий. Уперше монету з такою назвою відкарбували в ХІІ ст.  у Генуї,  Флоренції,  Венеції. Пізніше ця назва перейшла до великих срібних монет Франції,  Угорщини,  Польщі.  У Росії 654  року з’явився мідний гріш,  що відповідав копійкам.

Першими монетами,  якими користувалися наші предки,  були грецькі монети,  що поширювалися на українських землях Північного Причорномор’я з IV  ст.  до н.  е.  У І ст. н. е. на території України з’являються монети Римської імперії.  Більшість римських монет потрапляла на наші землі в результаті торгівельних операцій в обмін на продукти місцевого виробництва. 

В останній чверті X  ст.  розпочинається карбування найдавніших українських монет – златників і срібляників. На лицьовому боці монет було зображено князя Володимира на троні і тризуб –  родовий знак Рюриковичів.

Люди з давніх-давен проявляли неабиякий інтерес до грошей, навколо яких існує багато таємниць і парадоксів.  Незважаючи на багатовікові дослідження і велику кількість визначень грошей,  сьогодні також існує багато думок щодо їх сутності та виконання ними функцій, а також їх ролі в житті кожного з нас і суспільстві в цілому. 

Очевидно,  усе це можна пояснити тим,  що суть грошей змінюється адекватно змінам характеру суспільних відносин, в яких вони функціонують. Тому для визначення суті грошей потрібно з’ясувати питання про їх походження, про причини, що зумовлюють виникнення та існування грошей в економічному житті суспільства та їх еволюцію.

Нині грошима називають усе, що є носієм купівельної спроможності і приймається як плата за товари й послуги. Ось чому до грошей відносять банкноти, монети,  банківські активи,  боргові зобов’язання,  а також товарні гроші, тобто споживчі товари, що можуть використовуватися як засіб обміну та платежу.

ЦЕ ЦІКАВО! 

У назвах сучасних грошей деяких країн збереглася старовинна назва тварин. Так,  у Стародавній Індії худоба називалася  «рупа»,  а сучасна грошова одиниця Індії – рупія.

До списку новин