загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Прихований портрет на полотні Рембранта вдалося розгледіти

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У німецькому синхротронному центрі DESY за допомогою  рентгенографічної технології вперше отримали чітке зображення людини, приховане під шарами фарби на картині Рембрандта “Портрет літньої людини у військовому костюмі”. Портрет зберігається у музеї Пола Гетті у Лос-Анджелесі (США). Мистецтвознавці вважають, що це портрет батька художника. Він написаний маслом на дошці, приблизно у 1630 році, на початку епохи бароко у Північній Європі.

Спеціалісти раніше дізналися про багатошаровість картини, досліджуючи її за допомогою інфрачервоних і рентгенівських променів, а також пучків нейтронів. Проте тільки тепер, завдяки новому методу – макроскопiчному рентген-флуоресцентному аналізу, їм уперше вдалося отримати чітке зображення “захованого” портрета.

Промінь рентгена високої енергії викликає флюоресценцію – світіння, при цьому хімічно різні речовини, наприклад, різні фарби, світяться по-різному. Просканувавши всю картину рентгеном, учені змогли отримати карту пігментів і, врешті-решт, відновити зображення,  не пошкодивши “верхній” шедевр.

Складність роботи із “замальованими” версіями картин Рембрандта в тому, що він використовував фарби з однаковим хімічним складом і для початкового малюнка, і для того, який наносив зверху.

До списку новин