загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

На Тернопільщині чоловік створив музей УПА

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Підпільні матеріали у приватній колекції зібрав очевидець національно-визвольної боротьби з Тернопільщини. У збірці 82-річного Євгена Заплітного із села Глібів – понад тисячу експонатів, які демонструють боротьбу за волю на території Гримайлівського «куща». Чоловік охоче їх показує і розповідає про героїчне минуле свого прадіда. Однак, довести до ладу скарбницю самотужки дідусеві важко.

Про це повідомили журналісти телеканалу ZIK.

Усі родичі Євгена Заплітного у 40-х роках пішли в підпілля. Криївки, секретні документи, прізвиська учасників проводу відтоді міцно засіли в пам’яті молодого хлопця. Після проголошення України незалежною пан Євген активно збирав дані про тих упівців, які жили у його окрузі.

«У 1998 році я написав книгу «Глібів: коротка історія села», потім 2004-го – «Історія Крут села Глібова». І одночасно почав збирати матеріали про національно-визвольну боротьбу», – розповів засновник музею Євген Заплітний.

Під музей у районі виділили колишній будинок «Просвіти». В одній кімнаті – фотографії, списки, література, одяг та особисті речі місцевих героїв. Тематика іншого приміщення – Народна війна. А в підвалі обладнана партизанська криївка «Бункер» зі старовинною зброєю, друкарською машинкою, посудом і котлом. Як і справжня криївка, «бункер» має два виходи.

Сьогодні цей музей ще потребує значних капіталовкладень. Тож пан Євген у постійних пошуках меценатів. Наразі ж єдиним джерелом фінансування, на яке гарантовано може розраховувати, є власна пенсія.

«Я себе не рахую. Бо я давав, і давав. Ні, не всю пенсію, бо залишав ще на ліки. Але про себе не буду говорити, я себе посвятив, я мушу це довести», – запевнив Євген Заплітний.

Офіційно музей належить громаді села Глібів і перебуває на балансі сільської ради. Аби держава виділяла на нього кошти, фонди мають увійти до державного реєстру. А для цього потрібно зібрати та задокументувати дві тисячі експонатів. А є лише тисяча.

«У цьому музеї потрібно зробити опалення, ввести робочі одиниці, щоб були робочі місця. З району грошей наразі не виділялося і немає», – зазначила сільський голова с. Глібів Густинського району Надія Задоріжна.

Мешканці села Глібів тішаться, що їхні діти мають доступ до матеріалів про своїх прадідів. Проте взимку в холодному приміщенні відвідувачів мало. Та Євгена Заплітного хвилюють не лише кошти на завершення робіт, а й те, кому має передати справу свого життя.

До списку новин