загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Поради бувалого туриста: Якщо загубився багаж

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Якщо після приземлення ви не знайшли валізу серед вивантаженого багажу, не обрушуйте свій гнів на першого-ліпшого працівника в уніформі. Першим ділом зверніться до представника авіакомпанії, рейсом якої ви прилетіли (місцезнаходження офісу авіакомпанії підкажуть в довідковому бюро аеропорту). Після того як ви пред'явите багажну квитанцію, представник авіакомпанії складе протокол про те, що ваш багаж не прибув в аеропорт призначення.

Більшість міжнародних авіакомпаній підключені до системи світового пошуку багажу. Тому складений на комп'ютері акт відразу вноситься у загальну мережу пошуку World Tracer, де система починає шукати відповідності між заявкою пасажира і інформацією про знайдені багажі. Пасажиру на руки видається роздруківка з номером заявки на розшук. Як тільки система показує, що багаж знайдений, і вказує місце його знаходження, співробітник Lost & Found з'ясовує, через який час багаж може бути доставлений, і інформує про це пасажира. Як правило, багаж надсилається найближчим авіарейсом, а в разі, коли це займає кілька днів, служба авіакомпанії забезпечує доставку на точно вказану адресу, залишену пасажиром.

Якщо ви залишилися зовсім без речей, вам повинні видати сумку з предметами першої необхідності (такі сумки є у всіх авіакомпаніях, набори варіюються). Через кілька днів, якщо багаж не буде знайдений, ви вправі звернутися в представництво авіакомпанії за чеком на придбання одягу.

Багато авіакомпаній видають такий чек не дуже охоче, тому проявляйте наполегливість. У разі коли багаж не знайдеться, авіакомпанія виплатить компенсацію у встановленому розмірі. Матеріальний збиток за незнайдений багаж авіакомпанії оплачують відповідно з Варшавською конвенцією і Гаазьким протоколом, з розрахунку $ 20 за 1 кг ваги. Тому все найцінніше (коштовності, гроші, документи, антикваріат тощо) рекомендується провозити в ручній поклажі. Вага загубленого багажу встановлюється за багажним талоном, а якщо валіза з якоїсь причини не зважувалася, то її вага вважається рівною 35 кг. Спроби переконати авіакомпанію, що у вас там були якісь особливо цінні речі, в переважній більшості приречені на провал. Тому цінності, які ви везете в багажі, потрібно заздалегідь застрахувати. А найкраще все найцінніше, як і предмети першої необхідності, брати з собою в салон літака.

Максимальний час пошуку - 21 день. Якщо протягом п'яти днів з моменту складання акту розшуку нічого не знайдено, пасажиру пропонують скласти докладний список того, що було у валізі. Цей список також вноситься в загальну систему пошуку, і в 99% випадків багаж знаходиться. А якщо за три тижні його так і не знайшли, багаж вважається загубленим або вкраденим. А опинитися в чужій країні без зубної щітки, бритви і зміни білизни навряд чи комусь сподобатися. Тому потрібно знати свої права: солідна авіакомпанія-перевізник видасть вам гроші на придбання речей першої необхідності (до $ 250), хоча законом це й не передбачено. Збережіть чеки на покупки, можливо, зумієте отримати за них щось і заднім числом.

Не забувайте перед польотом зняти з валіз всі наклейки, що залишилися від попередніх поїздок. І обов'язково прив'язуйте до валізи спеціальну бирку, де вказані ваше ім'я і контактні телефони вдома і в країні призначення. Ще краще таку бирку наклеїти на багаж.

До списку новин