загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Про врахування заробітної плати з урахуванням районного коефіцієнта при обчисленні пенсії

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

З  01.01.1982 р. по 31.12.1993 р. працював в м. Зарафшан Республіці Узбекистан, який знаходиться в пустельній зоні, де застосовувався районний коефіцієнт до заробітної плати. Чи враховується при обчисленні розміру пенсії заробітна плата з урахуванням районного коефіцієнта?

 

Відповідно до статті 41 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", до заробітної плати для обчислення пенсії враховуються, зокрема, суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.

Статтею 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" було передбачено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Відповідно до підпункту "д" пункту 15 Інструкції про порядок утримання страхових внесків і використання коштів державного соціального страхування, затвердженої постановою Президії ВЦРПС від 29.02.1960 р., в загальну суму заробітної плати, на яку нараховуються страхові внески, включалися районні та поправочні коефіцієнти.

Обчислення розміру пенсії із заробітної плати з урахуванням районних та поправочних коефіцієнтів проводиться за періоди роботи до 01.01.1992 р., оскільки статтею 96 Закону СРСР "Про пенсійне забезпечення громадян в СРСР" з 01.01.1992 р. було передбачено, що в разі виїзду особи у райони, де коефіцієнт до заробітної плати не встановлено, обчислення заробітної плати, із якої призначаються пенсії, проводиться із виключенням виплат за районними коефіцієнтами.

Враховуючи викладене, при обчисленні розміру пенсії враховується заробітна плата з урахуванням районного коефіцієнта за періоди роботи до 01.01.1992 р.

До списку новин