загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Про свою пенсію кожен дбає сам

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

При досягненні відповідного віку настає пора виходу на пенсію. Тоді у багатьох і виникає багато питань. На деякі з них, на прохання кореспондента газети, відповідає начальник управління Пенсійного фонду України у Бершадському районі Василь Андрійович БІЛЮГА.

– З 1 жовтня минулого року запрацював веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України. Яку саме інформацію може дістати користувач завдяки веб-порталу?

– Це технічна новинка Пенсійного фонду в галузі комп’ютерних технологій.

Громадянин працездатного віку чи пенсіонер, який має доступ до Інтернету, попередньо зареєструвавшись у базі даних веб-порталу, може отримувати щомісяця на свою електронну адресу виписку із системи персоніфікованого обліку. Там буде перелік страхувальників, які подавали щодо неї відомості в систему персоніфікації, вказано суму заробітку, з якої сплачено страхові внески, кількість днів для стажу, будуть відмітки про сплату пенсійного (єдиного) внеску, відомості про спеціальний (пільговий) стаж. Маючи на руках такі дані, працівник може легко контролювати, як його роботодавець сплачує за нього єдиний внесок, і в разі потреби звернутися до нього з претензіями. Водночас і страхувальники, що також відтепер мають змогу отримувати виписки про стан розрахунків із Пенсійним фондом, бачитимуть, коли надійшли кошти у Фонд, чи не виникло заборгованості.

Ця новинка має зацікавити підприємців, які з липня 2010 року теж здійснюють обовязкові платежі до Пенсійного фонду. Пенсіонери ж зможуть регулярно діставати відомості з власної пенсійної справи. Там буде вказано вид та суму призначеної пенсії, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством; назву закону, згідно з яким призначено пенсію тощо.

Для реєстрації на веб-порталі потрібно прийти до управління Пенсійного фонду й оформити заяву. Фізичній особі треба мати при собі паспорт та ідентифікаційний номер, представнику юридичної особи – документ, що посвідчує її належність до організації. Спеціалісти управління дадуть реєстраційний код, який потрібний для реєстрації на веб-порталі, і нададуть відповідні консультації.

Розкажіть про єдиний соціальний внесок, порядок його нарахування та оплату для фізичних осібпідприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування і на спрощеній, та про розміри платежів і терміни їх сплати.

Згідно з чинним законодавством, ставка єдиного соціального внеску для фізичних осіб-підприємців складає 34,7% від бази оподаткування, яка має бути не меншою від мінімальної зарплати та не більшою від 17-тикратної мінімальної зарплати.

Для підприємців, які працюють на загальних підставах, базою оподаткування є сума доходу, яка була отримана в процесі діяльності за календарний рік, та підлягає оподаткуванню податком з доходів фізосіб. Ще раз звертаю увагу, що сума ЄСВ має бути не меншою за розмір мінімального страхового внеску за той місяць, у якому дохід був отриманий.

Фізичні особи-підприємці, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), з 1 липня 2010 року мали провести доплату до мінімального страхового внеску у розмірі не менше мінімального розміру страхового внеску. Загальна сума платежу складала 1792,8 грн.

Деякі ще до цього часу його не сплатили.

За 2011 рік сума платежів складала 4010,3 грн. Тим, хто сплачує цю суму лише зараз, нараховуються штрафна санкція та пеня близько 1700 грн. Кожен прострочений день збільшує цю суму.

Платіж за 2012 рік складає 4572,42 грн. Сплатити його необхідно було до 20 січня 2013 року. Після цієї дати теж будуть нараховуватись штрафна санкція та пеня.

Звіт до управління Пенсійного фонду необхідно здати до 10 лютого 2013 року. За несвоєчасно поданий звіт нараховується фінансова санкція в розмірі 170 грн.

Станом на 1 березня 2013 року до тих, то не сплатить ЄСВ самостійно, будуть сформовані вимоги про сплату боргу, та у визначені терміни передані до державної виконавчої служби для примусового стягнення, що несе за собою ще додаткові фінансові витрати. Аналізуючи сплату, хочеться приємно відзначити велику активність підприємств. Думаю, що боржників залишиться зовсім мало, або й не буде зовсім. Краще дотримуватись платіжної дисципліни, що допоможе уникнути додаткових витрат.

– Президентом України наголошується необхідність впровадження соціально-економічних реформ. Як це впливає на підвищення рівня добробуту людей пенсійного віку?

– Якщо проаналізувати минулий рік, то варто було б зауважити, що середній розмір пенсій з 1 травня 2012 року збільшився на 116,5 грн., що торкнулося 20686 чоловік, з них розмір доплати до пенсії для різних категорій ветеранів війни збільшився на 170 грн. Підвищення торкнулося 3778 осіб. Пенсії вдів та членів сімей померлих інвалідів війни впродовж травня-грудня 2012 року збільшились на 85 грн. Збільшилися й пенсії військовослужбовцям за вислугу років з 1 липня 2012 року. Словом, підвищення пенсій відчули майже всі 21000 пенсіонерів, які перебувають на обліку в управлінні ПФУ.

Василю Андрійовичу, після запровадження з 1 жовтня 2011 року пенсійної реформи поступово підвищується пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років.

За яких умов та в який період жінки мають право дострокового виходу на пенсію за віком у віці 55 років?

– Відповідно до п.7-2 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до 1 січня 2015 року право дострокового виходу та пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності у них страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсій зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Зменшення розміру пенсій за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії.

У разі, коли жінка, якій достроково призначено пенсію до досягнення пенсійного віку, працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. У цьому випадку після досягнення пенсійного віку відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.

Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення пенсійного віку продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії.

До списку новин