загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Великобританія боїться нової хвилі мігрантів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Сполученого Королівства планує жорсткіше контролювати міграцію.

Великі імена, відомі бренди, прегарна країна. Так зображують Сполучене Королівство в іміджевій кампанії міністерства закордонних справ. Кампанія під назвою "GREAT" триває з 2011 року, припрошуючи світ "глянути по-новому на все, що пропонує Великобританія". Так написано на сайті міністерства закордонних справ.

Іміджева кампанія має показати переваги Великобританії, зміцнити авторитет країни за кордоном, привабити туристів та інвесторів у той час, коли мешканці островів, як і інших європейських країн, борюкаються з кризою і мусять заощаджувати.

Водночас консервативний уряд пробує обмежити потік мігрантів до країни. Віднедавна, як пишуть мас-медіа, навіть обмірковується можливість позбутись іміджу "GREAT" у країнах на кшталт Румунії чи Болгарії.

Наприкінці 2013-го Великобританія буде змушена відкрити кордони для двох країн ЄС: Румунії та Болгарії. УрядРумунія та Болгарія стали членами ЄС у 2007 році й досі залишаються наймолодшими у спільноті.

Не мала баба клопоту

На запит Deutsche Welle британське міністерство внутрішніх справ не змогло повідомити, звідки взялися такі твердження. Міністр міграції Марк Гарпер спростував перед телекамерами думку, що у Східній Європі планується "антиіміджева" кампанія. Насправді має бути скорочено потік міграції: "Ми працюємо над тим, щоб до 2015 року зменшити міграцію з сотень тисяч до десятків тисяч. За допомогою нових суворих правил кількість мігрантів знизилася торік на чверть".

Страхи перед пришестям румунських та болгарських гастарбайтерів уже призвели до дипломатичного скандалу. Міністр закордонних справ Румунії Тітус Корлатеан сказав, що його уряд занепокоєний таким ставленням. Посол Румунії Іон Жинга заявив британцям: "Ми не збираємося до вас вдиратися!"

Чому острівні мешканці так заклопотані всім цим? Попередня хвиля міграції здійнялася у 2004 році, коли сюди приїхали чимало поляків, чехів та угорців, вважає Жинга, "але коли Польща вступила до ЄС, тільки три країни відкрили свої ринки праці, а зараз – усі 25". 2004-го, під час останнього розширення Європейського Союзу, уряд Великобританії очікував на кілька тисяч польських мігрантів. Натомість прибуло значно більше.

"Міграція – це не хобі"

"Міграція – це не хобі, ніхто не робить цього задля задоволення", – пояснив DW румунський науковець, котрий захотів залишитися анонімним. Він особисто довгий час жив у Великобританії. "Більшість людей вирішують мігрувати, бо не мають іншого вибору",– вважає дослідник.

Аліна Бранда довгий час досліджує міграцію. Доцент із європейських студій у румунському університеті Клуж-Напока розповіла DW, що це циклічний феномен, адже більшість румунів пізніше повертаються на Батьківщину. Чимало людей їдуть туди, де вже живуть багато румунів. В Італії, наприклад, деякі наймаються доглядати за літніми людьми. "Там вони заробляють від 600 до 700 євро на місяць – це втричі більше, ніж середня державна пенсія в Румунії", – каже Бранда.

 

Їх буде ще більше

 

Майже три мільйони переселенців офіційно прибули до Британії від 2001 року. Це означає, що обсяг міграції зріс на 66 відсотків.

Сер Ендрю Ґрін, засновник організації "Migration Watch UK", перераховує ризики цього явища: потік мігрантів має "великі наслідки для житлового будівництва та міського господарства. До того ж, це посилює конкуренцію на ринку праці, що не подобається молодим британським робітникам". За оцінками цієї організації, обсяг міграції з Румунії та Болгарії може становити в середньому 50 тисяч людей на рік, тобто чверть мільйона за п'ять років.

Тим часом британський уряд зайнятий коригуванням законів. Поки що не можна спрогнозувати, як зміни в законодавстві уплинуть на ситуацію з мігрантами, вважають у міністерстві внутрішніх справ. Проте кількість переселенців наразі ретельно перевіряється, щоб показати: Великобританія – щонайменше "не найдоступніша країна" для міграції.

До списку новин