загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Влада вважає, що гривня обвалиться

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Основна доктрина монетаризму полягає в постійному обмеженні надлишкової маси грошей в обігу, яка породжує інфляцію, що призводить до структурних деструктивів в інших сегментах національного господарства. Схильність вітчизняних урядів до використання монетарних стабілізаторів макроекономічної ситуації сформувала в населення стереотип про пагубність для економіки будь-яких проявів інфляції. 

Тому повідомлення експертних агентств про інфляційні процеси у коротко- та середньостроковій перспективі завжди супроводжується панічними настроями як субєктів інвестиційного бізнесу, так і пересічних громадян, що породжує ажіотаж на одних ринках та навпаки призводить до згортання ділової активності на інших, повідомляє"Економіст".

Процес девальвації гривні в 2013 році неминучий, Україну очікує помірне зростання інфляції та збільшення дефіциту державного бюджету, прогнозує директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

Уряд України прогнозує утримання усередненого значення курсу гривні в 2014-2015 рр. на рівні 8,5 грн / $ 1, тоді як в 2013 році він складе 8,4 грн / $ 1. 

Відповідні прогнози наведені в проспекті емісії єврооблігацій України. Згідно з документом, державний бюджет на 2013 рік побудований на прогнозі зростання ВВП на 3,4%, інфляції – 4,8% і бюджетного дефіциту – 3,2% ВВП. Крім цього, в проспекті зазначається, що держбюджет 2013 року, передбачає запровадження нової програми на суму 30 млрд. грн, згідно з якою банки країни будуть надавати позики для реалізації невеликих проектів (до 10 млн. грн кожен), погашення яких буде гарантовано Міністерством фінансів. Йдеться про реалізацію проектів у сфері енергоефективності, енергозбереження, імпортозаміщення, підтримки національних виробників і соціальних програм.

Розкручування маховика інфляції стане можливим, коли надання запланованих позик набуде масового характеру і гарантії Мінфіном будуть надаватися «наближеним» підприємницьким структурам, які не завжди зможуть ефективно впроваджувати проекти по енергозбереженню та зниженню непродуктивного імпорту. Більше того, наближення президентських виборів 2015 супроводжуватиметься збільшенням соціального пакету для малозахищених громадян та армії державних службовців, а це, при структурних перегинах національної економіки, колосальний потенціал виникнення галопуючої інфляції.

До списку новин