загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

"Газпром" за рік втратив 30% ринкової вартості і став найдешевшою великої нафтогазовою компанією світу

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

12 лютого капіталізація "Газпрому" досягла мінімального значення з липня 2009 р. на Московській біржі, знизившись на 1,47% - до 104,7 млрд дол. (індекс MICEX знизився на 0,25%). Усього за рік газовий холдинг втратив майже 30% своєї ринкової вартості і виявився однією з найдешевших серед великих нафтогазових компаній у світі, підрахували аналітики UBS, передають "Ведомомсти".

Для порівняння: капіталізація найдорожчої нафтогазової компанії, ExxonMobil, зараз становить 406,4 млрд дол., Petrochina - 330,1 млрд дол., Shell - 262,5 млрд дол., Chevron - 216,9 млрд дол.

За оцінками UBS, за підсумками 2012 року мультиплікатори "Газпрому" EV/EBITDA та P/E (відношення повної вартості, з урахуванням боргу, до EBITDA і ціни до очікуваного прибутку) становитимуть 2,5 і 2, 8, відповідно. Це одні з найнижчих коефіцієнтів в галузі.

Наприклад, у російського "Новатека" ті ж мультиплікатори - 12,8 і 16,3, відповідно. Таке значне падіння капіталізації "Газпрому" - реакція ринку на повідомлення компанії про збільшення капвкладень (спочатку в 2012 р. планувалося витратити 777 млрд руб., але в жовтні була затверджена нова інвестпрограма на 2012 р. у розмірі 975 млрд руб.) і, що найголовніше, - про скорочення дивідендів, вважає аналітик UBS Костянтин Черепанов.

За підсумками 2011 р. "Газпром" заплатив рекордні 212,35 млрд руб. дивідендів, а за підсумками 2012 р. може виплатити лише 165,7-189,4 млрд руб. (7-8 руб. на акцію), сказано у презентації компанії.

На думку Черепанова, певний вплив на капіталізацію компанії робить і загальний негативний новинний фон, у тому числі перегляд умов за довгостроковими контрактами з клієнтами в Європі. На внутрішньому ринку йому шкодить агресивна конкуренція з "Новатеком", додає він. До того ж концерн переніс початок видобутку газу на Штокманівському родовищі на 2019 р.

Як повідомлялось, чистий прибуток "Газпрому" в перші шість місяців 2012 року становитиме 508,7 мільярда рублів, що на 34% менше, ніж роком раніше. Виручка "Газпрому" зменшилася на 5%, до 2,2 трильйона рублів.

Зазначимо, що у липні російський "Газпром" назвали найприбутковішою компанією у світовій економіці за версією журналу Forbes. Впливове американське видання опублікувало рейтинг компаній за розмірами отриманого прибутку за підсумками роботи у минулому році

До списку новин