загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Хто стане наступним Папою

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Кандидати у наступники Бенедикта XVI

28 лютого Бенедикт XVI звільнить папський престол у Ватикані. Конклав обиратиме нового Папу Римського. Видання Business Insider розглядає ймовірних кандидатів на наступного Понтифіка.

Папа Римський Бенедикт XVІ. Фото: АFP

У Ватикані не існує безпосереднього списку кандидатів або відвертої передвиборної агітації за нового Папу. Впродовж століть Папу обирає Колегія кардиналів, і зазвичай вони вибирають одного з-поміж себе. Ми звузили цей список до тієї кількості кардиналів, які на нашу думку, мають реальні шанси стати наступним керівником Католицької церкви.

Половина всіх кардиналів-виборців (67 зі 125) є європейцями. Чверть від тих, хто візьме участь у голосуванні, будуть італійці.

Усіх кардиналів, що вибиратимуть нового Папу, призначали або Іоанн Павло II або Бенедикт XVI. Кардинали втрачать право голосувати після 80 років.

До списку можливих кандидатів входять представники Канади, Африки і щонайменше один американець. Швидко перебігши нашою сторінкою, ви напевно побачите обличчя наступної людини, яка  керуватиме найбільшою релігійною організацією на землі. При написанні статті ми скористалися даними від PaddyPower.com, ірландської компанії, що спеціалізується у галузі ринкових передбачень.

КАРДИНАЛ ПІТЕР КОДВО АППІА ТУРКСОН

Країна: Гана

Посада: Президент Папської Ради Справедливості та Миру

Вік: 63 роки

 

Вірогідність обрання: найвищі ставки відповідно до Paddy Power - 2/1; власне це видається нам надто високим відсотком, незважаючи на те, що він справді є дуже сильним кандидатом.

Його обрання означатиме: кардинали визнають, що майбутнє католицької церкви не у Європі, але у різкому зростанні впливу Церкви на просторах "глобального Півдня".

Причини для його обрання: він - суперзірка серед кардиналів Колегії, великий співрозмовник і посланець, і символ розширення глобального впливу Церкви.

Причини необрання: Католицька церква в Африці видається інколи дуже відстороненою від Церкви, у якій живе більшість європейських кардиналів. В Африці визначальними проблемами Церкви зовсім не є статева політика чи богословські суперечки, а швидше екзорцизм, анімізм, зростання впливу ісламу і засудження західної економічної політики.

КАРДИНАЛ АНДЖЕЛО СКОЛА

Країна: Італія

Посада: архієпископ Мілана

Вік: 70 років

 

Вірогідність: Paddy Power дає йому доволі сильні шанси - 7/1, що видається нам цілком відповідним.

Його обрання означатиме: Церква зосереджується на повторній християнізації Європи.

Причини для його обрання: сильна підтримка кардиналів-італійців, а також його відносна легкість у спілкуванні з ними. Богословське спрямування його служіння зосереджується на проблемах родини. Саме над вирішенням цих проблем останнім часом зосереджується Церква в Європі.

Причини його необрання: кардинали більше не вірять, що Католицька церква є суто європейською.

КАРДИНАЛ ТАРСІЗІО БЕРТОНЕ

Країна: Італія

Посада: державний секретар

Вік: 77 років

 

Вірогідність: Paddy Power визначає його шанси як 12/1, що є близьким до реальності.

Його обрання означатиме: що найдосвідченіший політик Ватикану захотів нарешті стати Папою перед своєю смертю.

 

Причини для його обрання: він є та сама людина, яка є найбільше відповідальною за призначення великої кількості кардиналів-італійців, і він знає переваги та недоліки кожного з них.

 

Причини його необрання: гнів та збентеження кардиналів-неіталійців, які розглядають його як призвідника потенційних скандалів.

 

КАРДИНАЛ ХОРХЕ МАРІО БЕРГОЛЬО

Країна: Аргентина

Посада: Архієпископ Буенос-Айреса

Вік: 75 років

 

Вірогідність: 16/1, за даними Paddy Power.

Його обрання означатиме: проблема соціальної справедливості висувається на чільне місце серед проблем, над вирішенням яких думає Церква. Також він здійснюватиме скромне папство. Забудьте про показну розкіш папського одягу Бенедикта.

Причини для його обрання: вважається, що Бергольо зайняв друге місце під час голосування конклаву у 2005 році.

Причини його необрання: знову ж таки кажуть, що його "найкраща нагода" залишилася у минулому.

КАРДИНАЛ АНДЖЕЛО БАНЬЯСКО

Країна: Італія

Посада: архієпископ Генуї і президент Італійської єпископальної конференції

Вік: 69 років

 

Вірогідність: Paddy Power оцінює його шанси як 14/1, ми вважаємо, що вони є трохи кращими.

Його обрання означатиме: рішуче бажання в традиційному стилі "перечитати" рішення Другого Ватиканського Собору.

Причини для його обрання: його надзвичайна популярність серед італійських кардиналів.

Причини його необрання: підозри, що колишній протеже кардинала Сірі буде "занадто традиційним" навіть для Католицької церкви.

КАРДИНАЛ КРІСТОФ ШЕНБОРН

Країна: Австрія

Посада: архієпископ Відня

Вік: 67 років

 

Вірогідність: Paddy Power оцінює його шанси як 20/1.

Його обрання означатиме: бажання повернути Церкву до часів папства Іоанна Павла II.

Причини для його обрання: він був постійним, але не істеричним критиком позиції Церкви стосовно проблеми педофілії.

Причини його необрання: зростання сумнівів з приводу ортодоксальності його поглядів. Нещодавно він втрутився в діяльність своєї єпархії, відкрито повернувши до парафіяльної ради священика із гомосексуальними поглядами, принизивши заразом одного із своїх священиків. Це йому не забудуть. На додачу лише одне речення: він взяв участь у службі із повітряними шарами.

КАРДИНАЛ МАРК УЕЛЛЕ

Країна: Канада

Посада: Префект Конгрегації у справах єпископів, колишній архієпископ Квебека.

Вік: 67 років

 

Вірогідність: Paddy Power оцінює його шанси - 20/1. Ми вважаємо, що це зовсім не відповідає реальному стану справ. Ми ставимо на Уелле.

Його обрання означатиме: відтепер Церква стане глобальною. Його робота в наданні допомоги і відборі єпископів дасть йому можливість відчутно змінити Церкву відповідно до вимог наступних поколінь.

Причини для його обрання: він є найбільш кваліфікованим на посаду Папи. Він вільно розмовляє англійською, французькою, португальською, італійською, іспанською та німецькою мовами. Здійснював місіонерську роботу в Південній Америці.

Причини його необрання: він може відмовитися від пропозиції. Уелле неодноразово говорив, що папство є "надскладним, відповідальним завданням", і він буде вагатися, надаючи свою згоду для обрання на посаду Папи. Однак, саме така позиція робить його також привабливим кандидатом.

КАРДИНАЛ ТІМОТІ ДОЛАН

Країна: Сполучені Штати Америки

Посада: архієпископ Нью-Йорка

Вік: 62 роки

 

Вірогідність: Paddy Power дає йому ті самі 20/1

Його обрання означатиме: його церковна кар'єра є однією із найстрімкіших в недавній історії. З Мілуокі до собору Святого Петра – не витративши на це майже анітрохи часу.

Причини для його обрання: він вважається одним із найкращих співрозмовників в Колегії кардиналів.

Причини його необрання: його молодість робить його кандидатом на потенційно довгий період папського правління, схожим на правління  Іоанна Павла II. Крім того, він буде американцем в дуже італійському Ватикані. Це не розглядається як перевага.

КАРДИНАЛ АЛЬБЕРТ МАЛКОЛЬМ РАНДЖІТ

Країна: Шрі-Ланка

Посада: архієпископ Коломбо, колишній секретар Конгрегації богослужіння і Дисципліни Таїнств

Вік: 64 роки

Вірогідність: Paddy Power дає йому такі шанси - 25/1.

Його обрання означатиме: прискорення повернення Церкви до традиційної літургії.

 

Причини для його обрання: підтримує добрі та рівні відносини із усіма.

 

Причини його необрання: Папа із країни третього світу, швидше за все, буде вихідцем з Африки чи Південної Америки, де Церква має більш глибоке коріння.

 

КАРДИНАЛ АНТОНІО КАНЬЇСАРЕС ЛЬОВЕРА

Країна: Італія

Посада: Префект Конгрегації Богослужіння і Дисципліни Таїнств, раніше архієпископ Толедо

Вік: 66

 

Вірогідність: Paddy Power дає йому 33/1, ми думаємо, що це пов'язано із тим, що його імя є маловідомим.

Його обрання означатиме: він відомий як "наступний Ратцінгер", тому його обрання означатиме спадкоємність і продовження повільного і методичного повернення до "традиційного" католицького богослужіння, запровадженого при Бенедикті XVI.

Причини для його обрання: для того, щоб засвідчити спадкоємність.

Причини його необрання: не надто сильна особистість, крім того, вже зараз є багато незадоволених літургійними реформами Бенедикта.

КАРДИНАЛ НОРБЕРТО РІВЕРА КАРРЕРА

Країна: Мексика

Посада: архієпископ Мехіко

Вік: 70 років

 

Вірогідність: Paddy Power оцінює її як 33/1. Ми із цим згодні.

Його обрання означатиме: зростання ваги Латинської Америки в керівництві Церквою.

Причини для його обрання: він безстрашний. Він настільки наполегливо критикує корупцію в мексиканському уряді, що президент розглядає законопроект, який мав би заборонити священикам публічно обговорювати політичні теми.

Причини його необрання: сумніви з приводу його позиції "соціальної справедливості".

КАРДИНАЛ ДЖОРДЖ ПЕЛЛ

Країна: Австралія

Посада: архієпископ Сіднейський

Вік: 70 років

Вірогідність: Paddy Power дає йому лише 100/1, що видається дуже низьким відсотком для нас, оскільки тут недооцінено, наскільки добре відомим і шанованим він є серед кардиналів.

Його обрання означатиме: продовження Церквою того напрямку, який був започаткований Бенедиктом, проте, із  уважнішим ставленням до засобів масової інформації. Крім того, він, ймовірно, продовжить повільне повернення Бенедикта до традиційної літургії.

Причини для його обрання: він володіє уміннями розбудовувати соціальні і політичні союзи в екуменічному стилі, твердо дотримуючись при цьому ордоксального вчення і практики.

Причини його необрання: як і Папа Бенедикт XVI, він затятий прихильник примирення із Братством святого Пія X, традиціоналістською групою, єпископи якої були відлучені від церкви в 1988 році. Якщо це буде досягнуто - це викличе нерозуміння, і може сильно зашкодити Папі.

КАРДИНАЛ МАУРО П'ЯЧЕНЦА

Країна: Італія

Посада: Префект Конгрегації у справах духовенства

Вік: 67 років

Вірогідність: ще один італієць, який наразі випускається із уваги і чиї реальні шанси Paddy Power не вказує.

Його обрання означатиме: що кардинали згодні із його діагнозом, що Європа це "де-християнізований світ", а Церква потребує священиків іншої якості.

Причини для його обрання: ще один італієць, який вписується в загальне правило.

Причини його необрання: розглядається як постать не надто дружня до медіа, що є вимогою для сучасного Папи.

КАРДИНАЛ АНДЖЕЛО АМАТО

Країна: Італія

Посада: Префект Конгрегації з канонізації святих, колишній секретар Конгрегації Доктрини Віри

Вік: 73 роки

Вірогідність: Paddy Power не визначає його шанси, але ми вважаємо, що кожен італієць у віці 65-75 років в курії або будь-якій крупній єпархії має свої шанси і можливості.

Його обрання означатиме: ще один період інтелектуального папства, за схожістю із періодом Бенедикта XVI.

Причини для його обрання: у нього ідеальне резюме. Він працював у декількох офісах Ватикану, здійснював екуменічну роботу з православними християнами, і має всі потрібні правильні погляди.

Причини його необрання: черговий італієць.

КАРДИНАЛ КРЕШЕНЦІО СЕПЕ

Країна: Італія

Посада: Архієпископ Неаполя

Вік: 69 років

Вірогідність: Paddy Power не визначає його рейтинг, що є помилкою.

Його обрання означатиме: кардинали бажають отримати довгострокового керівника Церкви, а не новатора (Іоанн Павло II) або інтелектуала.

Причин для його обрання: він є несуперечливим кандидатом-італійцем з досвідом служіння пастором в Південній Америці. Чудове резюме.

 

Причини його необраннявін не дуже добре відомий за межами курії. Не "зірка".

ОригіналBusiness Insider

ПерекладiPress.ua

До списку новин