загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

На 445 депутатів – понад чотири тисячі помічників

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Місячне утримання «помічної» армії обходиться у майже дев’ять мільйонів гривень.

 

Для когось депутатська корочка – чарівна, а комусь і посвідчення депутатського помічника до повного щастя достатньо. Хоч кругленьких зарплат цей папірець не обіцяє, але, якщо пощастить, з ним можна і рангом держслужбовця обзавестися, і кар’єрні бонуси нажити. Є й такі спритники, які прагнуть роздобути «помічну» корочку як ключик для доступу у «потрібні» кабінети. Тож не дивно, що охочі поповнити ряди депутатських помічників у черги вишиковуються. За інформацією громадянської мережі «ОПОРА», 445 депутатів нинішнього скликання мають 4 тисячі 194 помічники, і по 20 тисяч гривень щомісячно на оплату їхньої праці. За рік солідна сума набігає – понад 100 мільйонів гривень.

Мати трьох помічників чи 23-ох, кожен з депутатів сам визначає. Законом лише верхня межа передбачена – не більше 31. Комуніст Микола Дзарданов вичерпав цей ліміт сповна. Лише на одного помічника відстає від нього «регіонал» Андрій Шипко. «Бронзу» (по 29 помічників) розділили між собою його колеги по фракції Сергій Гриневецький, Олександр Пресман та Іван Ступак. По 28 помічників у Володимира Бондаренка з «Батьківщини», «свободівця» Едуарда Леонова і представника «Регіонів» Леоніда Литвинова.

Це ж, спитаєте, що виходить: помічники Шипка мають по 667 гривень зарплати, а Дзарданова ще менше? Звичайно ж, ні. 20 тисяч гривень – сума на гонорари лише штатним помічникам. Зазвичай таких у депутата не більше чотирьох (стільки ж, за законом, отримують ранг державного службовця). Хоча у декого і по десять є, як-от – у позафракційного Сергія Міщенка чи нардепів від «Батьківщини» Василя Кравчука та Олександ­ра Абдулліна. У середньому виходить по чотири-п’ять тисяч гривень зарплати на кожного. Хоча, скільки кому платити, шеф може визначати на свій розсуд (залежно від обсягу роботи помічників чи якихось особливих заслуг). Буває, що заради омріяної корочки дехто з кандидатів у помічники «задобрює» депутата обіцянкою взагалі від казенної зарплати відмовитися.

Як розповів «ВЗ» один із колишніх нардепів, деякі депутати «відписують» помічникам свою зарплату. Це, крім тих 20 тисяч гривень, які офіційно передбачені на помічницькі гонорари. Перепадає і тим, хто числиться у помічниках на громадських засадах. Заробітки виходять далеко не казенні. Помічники, які у шефа на особливому рахунку, можуть отримувати і кілька тисяч доларів на місяць.

Ось тільки прізвища депутатських «допомагателів» – таємниця за сімома замками. В Апараті Верховної Ради їх не розсекречують, посилаючись на Закон «Про захист персональних даних». Прикри­ваючись законослухняністю, бережуть від сторонніх очей багато цікавого, що приховує у собі список депутатських помічників. Родинні зв’язки (у декого в помічниках – цілі сімейні підряди) – лише йота того, про що можна було б дізнатися з цих засекречених відомостей.

До списку новин