загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Сьогодні - Міжнародний день рідної мови

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

21 лютого у всьому світі відзначають День рідної мови  

Рішення щорічно 21 лютого відзначати Міжнародний день рідної мови було прийнято на Генеральній конференції ЮНЕСКО в листопаді 1999 року. Ця дата була обрана в пам´ять про події, що сталися 21 лютого 1952 року в столиці Бангладеш Дацці. Того ж дня поліція розстріляла демонстрацію студентів, які вимагали визнати свою рідну мову бенгалі офіційною в східному Пакистані (з 1971 року - Бангладеш).

Головна мета свята - сприяння мовній і культурній різноманітності та багатомовності.

На думку експертів, близько половини з більш ніж 6000 існуючих у світі мов можуть зникнути до кінця ХХІ сторіччя. У середньому в світі кожні два тижні зникає одна мова.

В Україні в Міжнародний день рідної мови проходять просвітницькі заходи, мовознавчі дискусії та флеш-моби на захист української мови.

У нашої мови також є окреме свято - День української писемності та мови, яке відзначають 9 листопада, в день пам´яті Нестора-Літописця.

Докладніше про зникаючі та найпоширеніші мовах у світі читайте тут.

До списку новин