загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як житиме Бенедикт XVI "на пенсії"?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Як може і має право називатися Папа у відставці? Чи може він і надалі називатись Бенедиктом XVI, або ж йому повертається "світське" ім'я? Чи можна до нього звертатися "ваша Святість"? Власне, запитань зараз більше, ніж відповідей. Аби знайти гідний вихід із ситуації над усіма суперечностями зараз працює спеціальна комісія. "Це не тільки формальні запитання, тут є й юридичні аспекти. Зараз працюють над вирішенням цих суперечностей", - зазначив речник Ватикану Федеріко Ломбарді. Сам він вважає, що ім'я Бенедикт XVI "є невід'ємним, а отже, мусить залишитись" за Папою і після його відходу від очолення Римо-католицької церкви.

Втім, ніде подітися і від практичних проблем. Наприклад, регламент передбачає, що у разі смерті Папи все, усі його особисті речі, передаються до архіву. А як бути у випадку відставки? Серед речей є й особисті, у тому числі нотатки. "Ймовірно, що документи та речі, які стосуються понтифікату Бенедикта XVI, будуть заархівовані, а особисті речі він зможе узяти з собою", - зазначив в інтерв'ю DW експерт з ватиканських питань, автор книги "Руки над Ватиканом" Карло Марроні.

 

Доля печатки

Водночас італійський філософ, експерт-релігієзнавець Клаудіо Бонвеккйо зазначає, що папський перстень з печаткою – один з головних персональних атрибутів папства, ймовірно, буде розбито, як передбачає регламент щодо смерті Папи, адже понтифікат офіційно скінчиться. На персні Бенедикта XVI зображений Святий Петро, який рибалить за допомогою сітки, а по периметру написане ім'я Папи.

Та найбільше таємниць щодо майбутнього місця проживання відставного понтифіка. Відомо, що у травні він має переїхати до монастиря Mater Ecclesiae. Монастир, розташований на відстані 24 кілометрів на південний схід від Рима, досі використовували як літню резиденцію глави Ватикану.

Монастир був відкритий з ініціативи попередника чинного Папи - Івана Павла ІІ. Це триповерхова будівля, яка має, серед іншого, дванадцять келій, кухню, хорове приміщення, капелу та бібліотеку. Монастир оточений садом з лимонними та апельсиновими деревами. Як писала колись Ватиканська газета L'Osservatore Romano, Бенедикт XVI дуже полюбляє джем, який готують монахині із зібраних з цих дерев фруктів.

Втім, від листопада там ведеться капітальний ремонт. Це вже породило чимало теорій про те, що про заплановане зречення Папи у Ватикані, попри офіційні заяви, знали у Ватикані вже доволі давно.

Відійти у тінь

У монастирі Бенедикт XVI житиме у молитві та продовжуватиме свої теологічні студії. Однак енцикліка (документ Папи, адресованій вірянам і священикам), над якою він працював останніми місяцями, опублікована не буде, зазначив речник Ватикану: це вплинуло б на правління нового Папи. Загалом, кажуть експерти, це є головною ідеєю: зробити так, щоб "старий" Папа жодним чином не впливав на "нового".

Тобто Бенедикт XVI навряд чи стане відкритим мудрецем-наставником, який впливатиме на ухвалення рішень, даватиме інтерв'ю й публікуватиме праці. "Психологічно просто взяти і зникнути з пам'яті і уваги Бенедикт XVI не зможе, - прогнозує Карло Марроні. Тож інтерес до життя "відставного Папи" у преси і громадськості зберігатиметься, вважають оглядачі.

Прецеденти в історії

Італійські коментатори, тим часом, проводять паралелі між зреченням Бенедикта XVI з історією не тільки Папи Григорія XII, який оголосив про відставку після недійсних виборів наступника у XV столітті, але й давнішню історію Папи Целестина V, обраного на престол 1294 року. Його папство, яке стало результатом компромісів між учасниками конклаву, тривало лише п'ять місяців. Відтак Целестин V усамітнився і, фактично, жив як в'язень у замку, яким володів його наступник Боніфацій VII.

Цікаво, що 2009-го року Папа Бенедикт XVI відвідав могилу Целестина V в Л'Акуїлі і залишив на ній паліумелемент літургійного одягу і символ Папської влади. Сьогодні цей жест коментатори тлумачать як своєрідне передчуття вибору, який Бенедикт XVI зрештою і зробив.

Востаннє у ролі глави Римо-католицької церкви Бенедикт XVI з'явиться на публіці 27 лютого під час загальної аудієнції. Цього дня у Римі та Ватикані готуються зустріти сотні тисяч паломників, а вже наступного дня Престол Святого Петра стане офіційно вакантним.

До списку новин