загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Спецтранспорт для інвалідів – нагальна потреба

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Відсутність транспорту для інвалідів-візочників – це одна із проблем, з якими стикаються люди з особливими потребами в багатьох містах України. Громадський транспорт міста Ковеля також не пристосований для перевезення осіб з обмеженими можливостями руху. І тому досить часто інваліди не можуть самотужки дістатися до закладів соціального захисту, культури, охорони здоров'я, реабілітаційних центрів, місць відпочинку тощо. Особи з обмеженими фізичними можливостями мають потребу й у здійсненні групових поїздок з метою їх соціальної адаптації: проведення екскурсій, відвідування культурно-мистецьких та спортивних заходів, здійснення поїздок за кордон.

Одним із пріоритетів у роботі влади міста є створення сприятливих умов для навчання, реабілітації та безперешкодного доступу до інфраструктури осіб з обмеженими фізичними можливостями. Важливим досягненням у цьому напрямі є системність і комплексність у наданні соціальних та реабілітаційних послуг. Ковель успішно вирішує проблему інтеграції дітей з особливими потребами у середовище звичайної загальноосвітньої школи. Функціонують НВК «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу №7», а також єдиний в області базовий навчальний заклад з інклюзивною освітою ЗОШ №8, у яких створені необхідні умови для дітей з вадами опорно-рухового апарату. Другий рік поспіль у Ковелі діє Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Дозвіллям та розвитком творчих здібностей інвалідів міста займається громадська організація «Реабілітаційний центр». Досить успішно у Ковелі працює й громадська організація спортивного спрямування «Спарта». У місті функціонує комітет доступності, який координує роботу зі створення маломобільним групам населення безперешкодного доступу до об'єктів громадського призначення (облаштування пандусами, кнопками виклику).

Громадська організація «Реабілітаційний центр» уже зробила перші кроки на шляху до вирішення проблеми з транспортом для своїх вихованців. На початку року вони провели доброчинний аукціон «Крок за кроком до здійснення мрій», на якому люди з особливими потребами мали нагоду показати свої творчі здібності та отримати матеріальну винагороду. На продаж виставлялися вироби, створені вихованцями центру. У результаті торгів на аукціоні зібрали 17 тисяч 450 гривень. Кошти планують використати для здійснення давньої мрії усіх членів організації - мати спеціалізований транспорт, який дасть їм можливість подорожувати. Проте цих грошей для його придбання недостатньо.

На разі міська влада шукає інші шляхи залучення коштів, аби поліпшити життя ковельчан з особливими потребами і зробити місто комфортним для їх проживання. На 34-ій сесії міської ради, що відбулась 22 лютого, депутати затвердили проект «Спеціалізований автобус – втілення багаторічної мрії людей з обмеженими можливостями руху міста Ковеля», який буде подано до участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Проект створено відділом економічного розвитку виконавчого комітету міської ради. У разі його перемоги на Всеукраїнському конкурсі, при плануванні міського бюджету на 2014 рік буде передбачено кошти для обслуговування автобуса, а це понад 100 тисяч гривень. Варто зауважити, що придбання автотранспорту та його переобладнання для потреб інвалідів-візочників буде здійснено за кошти державного бюджету.

До списку новин