загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Металеві троянди від рівненських майстрів встановлять у Норвегії

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Викували квіти гощанські ковалі з благородною метою - залізні квіти відправлять до Норвегії. Там їх встановлять біля меморіалу загиблим внаслідок терористичного акту, влаштованого Андерсом Брейвіком у 2011 році.

 

Вирізати пелюстки, добряче нагріти, відклепати — і ось металева троянда розквітла. Робота ця тонка, та все ж приємна, кажуть ковалі. Завершальний етап - особливий, бо квітці надають форму.  - Троянду розігріли, тепер будемо розгортати пелюстки, - пояснюєковаль Андрій Ліщук.  Гощанські ковалі виготовили 11 троянд. Ще три надали організатори фестивалю "Металеве серце України". Цими квітами вони хочуть вшанувати пам'ять загиблих внаслідок терористичного акту в Норвегії у 2011-му. Його влаштував Андерс Брейвік. Тоді загинуло 77 людей. Тепер меморіал загиблим планують прикрасити металевими трояндами зі всього світу. Не залишилися осторонь і наші ковалі.  Ідея надійшла від нашого колеги, коваля, який має свою школу, викладає в Голландії, - розповів майстер виробничого навчання РЦПТО ДСЗ Сергій Торуля. - Відомий голландський коваль Хууб Сенсен запропонував нам взяти участь в акції. Зараз його учні працюють на меморіалі, створюють композицію в Норвегії. Майстри зізнаються, кували троянди від щирого серця і результатом задоволені.  - Відчуччя чудові! Коли робиш троянду, вона нагрівається і стає як жива. Краса! - ділитьсяковаль Сергій Боліщук. Виготовлення однієї такої квітки, вагою до двох кілограмів, займає 4-5 годин клопіткої праці.  - Приєднався до цієї акції наш центр зайнятості, зокрема студенти, які долучилися до цієї справи, - розповідає співорганізатор фестивалю “Металеве серце” Роман Велігурський. - З Рівного також Ніна Крока передала зі своєї колекції декілька троянд. Словом, назбирали цілий оберемок троянд від рівненських майстрів. Троянди викувані і вже готові до відправки. У цій коробці вони і поїдуть до Норвегії. Свою металеву квітку кожен коваль пакує особисто. Довідка: На Міжнародній конференції Кільця європейських міст-ковалів у місті Липник-над-Бечвою (Чехія), норвезькі майстри з міста Овр Ейкер виступили з ініціативою викувати 77 троянд - в пам’ять про 77 загиблих від теракту в Норвегії. За задумом авторів проекту, троянди повинні бути виготовлені майстрами-добровольцями різних країн, що дозволить всім небайдужим до цих трагічних подій вшанувати пам'ять загиблих. До речі, Голландія з такої нагоди навіть організувала у себе міні-фестиваль, де ковалі кували квіти. Вони спільними зусиллями зробили 13 штук.

До списку новин