загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Топ 10 найдорожчих книг світу (10 фото)

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

“Лестерський кодекс”, Леонардо да Вінчі (The Codex Leicester, Leonardo da Vinci) 

$ 30,8 млн, 1994 рік, аукціон Christies ($ 44,6 млн у нинішніх цінах *). Зошит записів Леонардо да Вінчі, зроблених ним під час життя в Мілані в 1506-1510 роках. Манускрипт складається з 18 аркушів паперу, списаних з обох сторін і складених таким чином, що разом вони утворили 72-сторінковий зошит. Нотатки Леонардо написані особливим чином, його власним «дзеркальним» шрифтом – прочитати їх можна тільки за допомогою дзеркала. Записи присвячені різним явищам, про природу яких розмірковував Леонардо: чому світиться Місяць, як і чому тече вода в річках, звідки беруться скам’янілості, з чого складаються мінерали і так далі. Зошит також містить велику кількість математичних розрахунків, діаграм і малюнків. «Лестерський» кодекс був названий на честь графа Лестера, який купив манускрипт в 1717 році. У 1980 році зошит у спадкоємців Лестера викупив відомий промисловець, колекціонер і друг радянської влади Арманд Хаммер, на честь якого він протягом короткого періоду називався «Кодексом Хаммера» (Codex Hammer). Після його смерті в 1994 році кодекс був виставлений на торги, в ході яких було придбано засновником Microsoft Білом Гейтсом і він періодично виставляє цю картину в музеях.

“Євангеліє Генріха Лева” $ 12,4 млн, 1983 рік, аукціон Sothebys ($ 26,7 млн ​​у нинішніх цінах). Манускрипт включає в себе чотири Євангелія, налічує 226 сторінок, оформлених в унікальному стилі ченцями і послушниками бенедиктинського абатства Хельмарсхаузен. Після смерті Генріха Лева манускрипт довгий час вважався втраченим. У XIX столітті він був виявлений в Празі, в 1861 році його придбав Георг V, король Ганновера, засновником якого вважається Генріх Лев. П’ятьма роками пізніше Георг V був повалений і втік до Австрії і серед іншого повіз із собою манускрипт. Далі слід реліквії знову був загублений, але в 1983 році невідомий продавець виставив «Євангеліє Генріха Лева» на торги дому Sothebys. У ході аукціону його власником стала Німеччина – у фінансуванні покупки брало участь федеральний уряд, уряди Баварії і Нижньої Саксонії, а також фонд “Прусська культурна спадщина”. В даний час манускрипт зберігається в бібліотеці імені герцога Августа в місті Вольфенбюттель (Німеччина).

“Птахи Америки”, Джон Джеймс Одюбон (The Birds of America, John James Audubon) $ 8,8 млн, 2000 рік, аукціон Christies ($ 11 млн у нинішніх цінах). Її перше видання друкувалося в США в 1827-1838 роках, за цей час було випущено всього близько 200 примірників, надрукованих у гігантському форматі, який сам Одюбон назвав «double elephant folio» – кожна сторінка має 50 дюймів (127 см) у висоту. Повний примірник «Птахів Америки» містить 435 розфарбованих вручну відбитків гравюр розміром 90 на 60 см, на яких птахи зображені в натуральну величину. В даний час відомо про існування 119 повних примірників «Птахів Америки», 108 з них зберігаються в різних музеях світу і лише 11 – у приватних колекціях. На ринок такі книги потрапляють вкрай рідко, і кожен такий випадок збирачі книг розцінюють як сенсацію.

«Кентерберійські оповідання», Джеффрі Чосер (The Canterbury Tales, Geoffrey Chaucer). $ 7,5 млн, 1998 рік, аукціон Christies ($ 9,9 млн на нинішніх цінах).Унікальний екземпляр першого видання «Кентерберійських оповідань» Джефрі Чосера, «батька англійської поезії» та одного з родоначальників англійської літератури. Книга надрукована в 1477 році в друкарні англійського першодрукаря Вільяма Кекстона у Вестмінстерському абатстві. До теперішнього часу збереглося всього 12 відомих екземплярів першого видання, з яких лише виставлена ​​на Christies книга знаходиться у приватній колекції. У книги багата власна історія: перше її поява на аукціонних торгах відноситься до 1776 році, коли вона була продана на Christies. У 1998 році книга стала власністю групи лондонських книгопродавців.

«Бестіарій герцога Нортумберлендского» (The Northumberland Bestiar) $ 5850000, 1990 рік, аукціон Sothebys ($ 9,6 млн на нинішніх цінах). Подібних англійських бестіаріїв в усьому світі збереглося не більше 40, і вони вкрай рідко потрапляють на ринок. Як пояснювали експерти будинку Sothebys в 1990 році, до цього бестіарій Востаннє виставлявся на аукціон в 1889 році. Крім того, примірник герцога Нортумберлендского – останній залишався в приватних руках, а не в музейній колекції.

Біблія Гутенберга (The Gutenberg Bible) $ 5,4 млн, 1987 рік, аукціон Christies ($ 10,2 в нинішніх цінах). Унікальний екземпляр Біблії першодрукаря Йоганна Гутенберга, найстарішої з дійшли до нас книг, надрукованих за допомогою набору з рухомих літер. А саме її 42-рядковий варіант у форматі in folio (є ще більш пізній 36-рядковий варіант, відомий як Бамберзька Біблія). 42-рядкова Біблія відома серед бібліофілів як «Біблія Мазаріні», на ім’я кардинала і першого міністра Франції Джуліо Мазаріні, у паперах якого в 1760 році був вперше виявлений перший примірник такої Біблії. За даними Музею Гутенберга, всього на початку 1450-х років було віддруковано близько 180 примірників 42-рядкової Біблії, з яких до нашого часу збереглися 48, в тому числі 21 – повний. Продана на Christies у 1987 році Біблія – ​​неповна, в ній лише перший том. Покупцем стала японська Maruzen Corporation. В даний час цей примірник зберігається в бібліотеці університету Кейо.

«Перше фоліо: комедії, хроніки і трагедії», Вільям Шекспір ​​(William Shakespeares First Folio: Comedies, Histories and Tragedies). $ 5,2 млн, 2006 рік, аукціон Sothebys ($ 5,5 млн на нинішніх цінах). Екземпляр першого видання пєс Вільяма Шекспіра, виданого в 1623 році Джоном Хемінг і Генрі Конделом, учасниками шекспірівської трупи. «Перше фоліо» – прийнятий серед бібліофілів термін для позначення книги, її повна назва – «Містера Вільяма Шекспіра комедії, хроніки і трагедії. Надруковано з точних і справжніх текстів ». У «Перше фоліо» увійшли 36 пєс Шекспіра, тобто майже всі його пєси, за винятком «Перікла» і «Двох знатних родичів». До нашого часу збереглося всього 40 повних екземплярів першого видання, з яких у приватних руках знаходяться лише два, в тому числі проданий на Sothebys.

«Про плодові дерева», Анрі Луї Дюамель дю Монсо (Traitе des Arbres Fruitiers, Henri Louis Duhamel du Monceau). $ 4,5 млн, 2006 рік, аукціон Pierre Bergе & Associеs (Брюссель) ($ 4,8 млн на нинішніх цінах). Трактат про плодові дерева французького фізика, хіміка, агронома, члена Академії наук Анрі Луї Дюамель дю Монсо (1700-1782). Прекрасно оформлений двотомник з ілюстраціями цілого ряду відомих художників того часу, які зображують 16 видів фруктових дерев, їх плоди, листя, насіння, фрукти. Даний екземпляр книги був свого часу закуплений в особисту бібліотеку короля Людовика XV, для чого був видрукуваний в особливо розкішному вигляді, з золоченій обкладинкою.

«Географія» («Космографія»), Птолемей (Ptolemys «Geographia» (aka «Cosmographia»). $ 3,99 млн, 2006 рік, Sothebys ($ 4,3 млн на нинішніх цінах).Рідкісний екземпляр першого в світі друкованого атласу, надрукованого в 1477 році в італійській Болоньї за зразками карт давньогрецького астронома, математика і географа Клавдія Птолемея 150 року до н. е..

Єврейська Біблія (Hebrew Bible) $ 3,18 млн, 1989 рік, Sothebys ($ 5,5 млн на нинішніх цінах). За змістом майже повністю відповідає християнському Старого Заповіту. Даний екземпляр створений у Вавилоні в IX-X століттях н. е.. і є одним з найдавніших і найдорожчою рукописом на івриті.

До списку новин