загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Ірландську культуру – до Черкас

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Ірландську культуру – до Черкас. День святого Патрика напередодні відсвяткували в Центрі дитячої та юнацької творчості. Організатори тематичної вечірки дивували глядачів сучасними ірландськими піснями й танцями. Вивчати їх черкасці починають уже з 4-річного віку, кажуть організатори гуртка та порівнюють танцювальні па із пташиним польотом.

Вільна, неначе птаха. Такою в ірландському танці почувається Валентина Павленко. Він рятує її від депресії, підвищує самооцінку, робить ідеальними тіло й душу.

Валентина Павленко, керівник гуртка ірландського танцю «Найтінгейл»: «Це просто фантастично! Коли танцюєш, то неначе долаєш закони гравітації, як птах. Це – наркотик, бо хочеться вище, сильніше, чіткіше».

Краще й чіткіше вчиться танцювати школярка Ганна. У гуртку вона – не новачок. Каже: ірландські танці цікаві та своєрідні. А ще – дуже корисні для здоров’я.

Ганна Заболотна, учасниця гуртка ірландських танців: «Стають гарнішими ноги. Прес качаю також».

Друзі Ганни дивуються, що в місті навчають такому екзотичному виду танцю. Атакують її запитаннями.

Ганна Заболотна, учасниця гуртка ірландських танців: «Скільки я займаюсь танцями? Чи все в мене виходить? Хочуть теж навчитися».

Вчиться танцювати і школяр Ілля. У гуртку він менше року. Проте вже так і сипле танцювальними термінами.

Ілля Зарубін, учасник гуртка ірландського танцю: «Степ, иногда лип, дабл-кат, променад. Говорят, почему именно ирландские? Я говорю, потому что так интересно танцевать. Ногами «ментылять», а руками нет».

Аби черкаські діти краще знали культуру та історію Ірландії, організатори гуртка демонструють їм тематичні фільми. Цей – про просвітителя, що навернув ірландців до християнської віри.

Подивилися фільм, послухали музику. Потому демонструють танцювальні номери. У класичних ірландських танцях танцюристи тримають руки нерухомо вздовж тулуба. За однією з версій, це тому, що католицькі священики вважали розпусними рухи руками й ногами під час танцю. Сьогодні танок для ірландців – це особлива частина їхньої культури, яку шанують і передають із покоління в покоління.

Їхня музика та народні танці нині надзвичайно популярні, хваляться організатори заходу. Ірландську культуру вивчають не лише в Європі, а й у Японії та Китаї. Віднедавна й у Черкасах.

До списку новин