загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Сьогодні день народження відзначає письменниця і поетеса Ліна Костенко

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Сьогодні день народження у письменника, поета, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка Ліни Костенко.

Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930 р. у Ржищеві Київської обл. Навчалася в Київському педагогічному інституті, Московському літературному інституті імені О. М. Горького.

Ліна Костенко була однією з перших і найпримітніших у плеяді молодих українських поетів, що вийшли на рубежі 1950-1960-х років.

Збірки її віршів "Проміння землі" (1957) та "Вітрила" (1958) викликали інтерес читача й критики, а книга "Мандрівки серця", що вийшла в 1961 році, не тільки закріпила успіх, а й засвідчила справжню творчу зрілість поетеси, поставила її ім'я серед визначних майстрів української поезії.

Обмеження свободи творчої думки призвели до того, що досить тривалий час вірші Костенко практично не потрапляли до друку. Але саме в ті роки поетеса посилено працювала, крім ліричних жанрів, над романом у віршах "Маруся Чурай", за який вона в 1987 була удостоєна премії імені Т. Г. Шевченка.

У 2010 році вийшов її перший роман у прозі "Записки українського самашедшого", тему якого видавець Іван Малкович визначив, як український погляд на світове божевілля.

Твори Ліни Костенко перекладені англійською, білоруською, естонською, італійською, литовською, німецькою, російською, словацькою та французькою мовами.

Ліна Костенко була нагороджена Відзнакою Президента України (1992) і Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (2000), але публічно відмовилася від звання Героя України: "Політичної біжутерії не ношу".

До списку новин