загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Марш палиць та пасхальне ягня для короля

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Брюссель – Пасхальні святкування бельгійців, незважаючи на давню історію, ще зберегли деякі традиції минулого. Вочевидь, найбільш офіційним та відносно новим тут є звичай приготування пасхального ягняти для королівського святкового столу. Однак не менш колоритними є традиції так званого «маршу палиць», релігійна процесія «чорного каяття» у Страсну п’ятницю.

 

 З часів Другої світової війни щороку до Великодня король та королева Бельгії отримують символічний подарунок від місцевих м’ясників. Це спеціально відібране, приготовлене і прикрашене «пасхальне ягня». При цьому, делегація із бойні м’ясопереробного підприємства брюссельського району Андерлехт має честь побувати на прийомі у королівському палаці. Зрозуміло, що до цього м’ясники готуються заздалегідь і навіть прикраси на м’ясі молодого ягняти – ретельно відібрані овочі та зелень.

«Сама ягнятина без прикрас, виглядає голою. Тому ми вирізали квіти з овочів, які попередньо «розцвітають» у дуже холодній воді і тому набирають вигляду живих корон та квітів», – пояснює Марк Ландойт, голова королівської федерації м’ясників Фландрії.

Одна з працівниць місцевої бойні Маріан Крістіан зазначає, що цього року, як і минулого, на прийомі у короля Альберта Другого та королеви Паоли зібралася суто жіноча компанія. В цьому немає жодного фемінізму: виявляється, на андерлехтській бойні левова частка персоналу – представниці прекрасної половини людства.

 

Сучасне розуміння середньовічних звичаїв

Тим часом, на півдні Бельгії в місті Турне збереглася традиція великоднього квіткового ярмарку. Квітникарі ще з наполеонівських часів кожної Страсної п’ятниці збираються на березі місцевої річки продавати вирощені квіти або ж назбирані у навколишніх лісах підсніжники та крокуси. У великодній понеділок тут відбувається інше дійство, яке має середньовічні корені. Це так званий «марш палиць», коли мешканці міста з ціпками й тростинами підіймаються на пагорб Святого Оберта, який ще в 14 столітті був місцем паломництва та пасхального прощення особливо важких гріхів. Нині сходження на вершину – це для місцевих мешканців та туристів, здебільшого, нагода розім’яти м’язи та подивитися на місто з висоти.

Недалеко звідси, в містечку Лессін кожної Страсної п’ятниці надвечір проходить релігійна процесія «чорного каяття» з хрестом та всіма символічними атрибутами розп’яття Ісуса: драбиною, списами, батогами, терновим вінцем та цвяхами.

На згадку про останні часи перебування Ісуса на землі, городяни і представники церкви здійснюють обряд його знімання з хреста та похорону.

 

Дитячі полювання

 

Нарешті, класична традиція Великодня, яку не забуває жодна бельгійська дитина – «полювання на яйця». Ось що про неї розповідає вчителька-пенсіонер Жіннет Далофф:

«Під час посту було заборонено вживати яйця. Тож їх збирали, а на Пасху, коли дзвони оголошують воскресіння Ісуса, ця заборона знімалася. Так родилася традиція збирати сховані у саду чи в інших місцях курячі яєчка. При цьому діти «полюють» та змагаються, хто назбирає більше».

«Колись це були зварені яйця, а нині вони – шоколадні», – додає бельгійська вчителька.

Віталій Єреміца

До списку новин