загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсійні справи і відомості про заробіток - он-лайн

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

З 1 жовтня 2012 року працює веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Завдяки нововведенню на свою електронну адресу кожен пенсіонер може отримувати дані про власну пенсію, застраховані особи – про внески, сплачені за них роботодавцями, а платники – інформацію щодо звітності та багато іншого.

Дані про платників і застрахованих осіб, які містяться в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, є конфіденційною інформацією. Отримати її громадянин може лише звернувшись особисто з заявою до територіального управління Пенсійного фонду України з наданням документів, підтверджуючих його особу (паспорт, свідоцтво, військовий квиток та інше). Тепер це можна робити і в електронному режимі — через Інтернет. Саме з цією метою, а також для того, щоб громадяни мали доступ до іншої довідкової інформації, працює веб-портал Пенсійного фонду, який надає користувачам електронні послуги на сучасному технологічному рівні. Таке запровадження є кроком удосконалення роботи із зверненнями громадян та покращує обслуговування з усіх питань пенсійного забезпечення.

Напрями функціонування веб-порталу різнопланові.

Для застрахованої особи, яка попередньо зареєструвалась в базі даних веб-порталу, - це можливість отримувати щомісяця на свою електронну адресу виписку із системи персоніфікованого обліку. Така виписка містить перелік страхувальників, які подавали щодо неї відомості в систему персоніфікації, вказано суму заробітку, з якої сплачено страхові внески, кількість днів для стажу, будуть відмітки про сплату пенсійного (єдиного) внеску; відомості про спеціальний (пільговий) стаж. Маючи на руках такі дані, працівник може легко контролювати, як його роботодавець сплачує за нього єдиний внесок, і в разі потреби звертатись до нього з претензіями. Водночас і страхувальники, що також відтепер мають змогу отримувати виписки про стан розрахунків із Пенсійним фондом, бачитимуть, коли надійшли кошти у Фонд, чи не виникло заборгованості.

Пенсіонери можуть регулярно діставати відомості з власної пенсійної справи, де вказано вид та суму призначеної пенсії, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, назву закону, згідно з яким призначено пенсію, тощо.

Інформація, яка стосується застрахованих осіб, зокрема й персональні дані, що містяться в Державному реєстрі, є конфіденційою і не підлягає розголошенню. Однак, підписуючи заяву про реєстрацію в системі надання електронних послуг, громадянин тим самим дає згоду на отримання такої інформації засобами веб-порталу відповідно до Закону України «Про захист персональних даних». Стороння людина не може скористатися даними, які дістає заявник: інформація надходитиме знеособлена — без зазначення прізвища, імені, по батькові, реєстраційного номера облікової картки платника податків — фізичної особи або серії та номера паспорта. Таку інформацію не можна роздрукувати чи скопіювати.

Веб-портал Пенсійного фонду України надає чимало додаткових послуг.

Насамперед це довідкова інформація: від текстів законодавчих актів до графіку прийому керівництва Пенсійного фонду й адрес управлінь Фонду в областях. Громадяни й застраховані особи можуть довідатися, наприклад, про умови, порядок призначення, перерахунку та виплати пенсій, порядок одержання та використання свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування тощо. Для страхувальників є інформація про умови нарахування та сплати єдиного внеску та інших обов'язкових платежів, порядок складання та подання звітності, порядок здійснення органами Фонду перевірок тощо. Наведено зразки бланків, заяв, інших документів, потрібних для взяття чи зняття з обліку, складення та подання звітності, призначення та перерахунку пенсій тощо. Їх можна буде роздрукувати й уже заповненими принести в управління Фонду.

Нарешті, кожен зареєстрований користувач може через портал подати запит у Фонд для підготовки йому довідок, інших документів у паперовому вигляді, домовитися про прийом керівника чи відповідальної особи в управління Фонду й навіть написати скаргу, на яку обов'язково в установлений законом термін йому прийде відповідь. Отже, з утворення веб-порталу зроблено ще один крок до спрощення спілкування громадян із Фондом, максимального наближення послуги до людей.

Населення нашої області зацікавлене в користуванні веб-порталом. Так, від 2 жовтня 2012 року, коли було зареєстровано першого користувача веб-порталу електронних послуг в головному управлінні Пенсійного фонду, до 28 березня 2013 року вже зареєстровано 2802 користувачі, з яких 2679 - фізичні особи і 123 - юридичні. Від 39 людей надійшли звернення або запити, відповіді на які фахівці Фонду надали також у режимі он-лайн.

Нагадаємо, як зареєструватися на веб-порталі:

1. Прийдіть до територіального управління Пенсійного фонду й оформіть заяву. Фізичній особі треба мати при собі паспорт та ідентифікаційний код, юридичній — документ, що посвідчує її належність до організації. (Заяву в управління Фонду можна принести й уже заповнену — на веб-порталі викладено її зразок, який треба лише роздрукувати і внести потрібні дані). Вам дадуть розписку про одержання заяви, а також реєстраційний код, який потрібний для реєстрації на веб-порталі.

2. Зайдіть на веб-портал ПФУ за адресою www.portal.pfu.gov.ua, виберіть пункт меню «Реєстрація на порталі», заповніть реєстраційну форму, використовуючи отриманий логін і пароль.

3. На електронну адресу, яку ви вказали, надійде лист, потрібний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження ви отримаєте повідомлення з веб-порталу про успішне закінчення реєстрації і можливість отримання послуг в електронному вигляді.

Світлана Лашкова, начальник управління персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області

До списку новин