загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Заробітчани мають платити податки не тільки за кордоном, а й в Україні

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Їдеш на заробітки - не забудь про податки. Поповнювати треба не тільки гаманець держави, де працюватимеш, а й вітчизняну скарбницю. Лише минулого року гастарбайтери перерахували до держбюджету понад 200 мільйонів гривень. Однак фахівці попереджають: після повернення в Україну у вас можуть виникнути проблеми - зокрема, з пенсією.

Хочете податися за кордон на заробітки? Будьте готові платити податки. Звісно, якщо трудитиметеся офіційно. Ділитися доведеться не тільки з країною, до якої вирушите. На частину ваших грошей претендує ще й вітчизняний держбюджет.  А це - 15 або 17 відсотків від доходів фізосіб. Залежно від суми отриманого.  Однак це стосується не усіх.

Сергій Наумов, заступник директора департаменту Міндоходів : " Якщо сума податку, яка отримана по законам, наприклад, Італії, перевищує 15-17%, да... там, 20% отримана сума податку, то звісно в Україна різниця надміру сплаченого податку не повертається. Але і зобов’язань по сплаті податків в Україні не виникає".

Дмитро кілька років тому їздив до Сполучених Штатів Америки підтягнути свою англійську. А заразом - і підзаробити. За старання отримав дві з половиною тисячі доларів. Податки платив. Однак таким студентам більшу частину грошей повернули.

Дмитро Полонський, киянин : " Якщо це 500 доларів, в мене повернення податків 250 доларів, 25 доларів з мене беруть за вартість його повернення і 30 доларів з мене беруть за банківські переселення грошей".

Лише минулого року гастарбайтери поповнили держскарбницю України на 200 мільйонів гривень, задекларувавши доходів майже на півтора мільярда. Хоча експерти кажуть: сума могла бути й більша. Бо реально перерахували на Батьківщину аж 7 із половиною мільярдів доларів. І додають - заробітчани  можуть мати проблеми з пенсією після повернення до дому. Звісно, якщо скасують солідарну систему.

Олександр Охріменко, економіст : " За умов персоніфікації, коли за кожен рік вам враховують, виникне протиріччя: що людина попрацювавши в Росії, повернулась на території України, їй можуть платити пенсію за виключенням цих років, хоча вона ці гроші перераховувала у пенсійний фонд Росії".

Тим часом у Міндоходів кажуть: найближчим часом хочуть змінити ставки зборів на доходи фізосіб. І ввести диференційовані розцінки - 10, 15 чи 20 відсотків.

До списку новин