загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

У гаманцях українців з'являться нові купюри

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Національний Банк України готує серію купюр з підписом нового голови НБУ Ігоря Соркіна. Вводити банкноти будуть поступово: пятигривенная купюра з'явиться в ужитку з 1 червня, 10 і 50 гривень-з 1 вересня, 200 гривень українці побачать з 1 листопада 2013 року.

Гривня «живе» менше року

Взагалі, банкнотно мо-монетний двір України друкує нові купюри щорічно, пояснюють в управлінні Національного банку України в Харківській області. Свіжі банкноти замінюють ті, які прийшли в непридатність і вилучаються з обігу.

– Відрізнятися від попередніх вони нічим не будуть крім року випуску і підпису голови Нацбанку, – говорить начальник відділу готівкового обігу і касових операцій Управління НБУ в Харківській області Дмитро Столярук. – Банкноти випускаються з підписом чинного на момент друку голови НБУ. Так що є купюри з підписом Ющенка, Стельмаха, Тігіпко, Арбузова, тепер будуть підписані Соркиным. Оновлювати 5, 10, 50 і 200 гривень спочатку планували в цьому році, Цим і можна пояснити, що саме на таких купюрах в першу чергу з'явиться підпис нового глави Нацбанку. В Харківській області, як і у всіх інших регіонах, банкноти з'являться в терміни, зазначені в постанові.

Найчастіше оновлювати доводиться купюри дрібних номіналів, зазначають банкіри. Ці банкноти найчастіше переходять з рук в руки і їх життя нетривала.

– Офіційного терміну придатності купюр немає, але, як показує практика, 1, 2 і 5 гривень живуть 6--8 місяців. Купюри до 100 гривень – до трьох років, по 200 і 500 гривень – більше п'яти років: зазвичай великі банкноти люди відкладають або використовують для великих покупок. Таку купюру не сунуть зібгану в кишеню, тому вони і довгожителі, – пояснює Дмитро Столярук.

Чи чекати українцям гривень з новим номіналом, у Нацбанку поки не говорять.

– Номінали прописані в законах, і щоб ввести або вивести з обігу ту або іншу банкноту, потрібно вносити зміни до законодавчих актів, – наголошує Дмитро Столярук. – Можливо, в майбутньому у зверненні з'являться монети номіналом дві гривні.

Поки ж у населення популярністю користуються гривневі монети. Фінансисти називають такі монети «копилочными», оскільки вони найбільші за номіналом і їх зручно збирати в скарбнички. В обласному управлінні НБУ кажуть, що в Харківській області металеві гривні мають особливу популярність. Це пов'язано з тим, що такі монети беруть автомати в метро. Тому у нас металевих гривень більше в ходу, ніж в середньому по Україні.

Підробляти 500 гривень злочинці бояться

Введення в обіг нових купюр – хороший метод боротьби з фальшивомонетниками, кажуть у Нацбанку.

– У світовій практиці прийнято, що кожні 5-7 років центральні банки оновлюють дизайн банкнот з метою їх захисту, – говорить Дмитро Столярук. – Це треба насамперед для того, щоб йти в ногу з розвитком техніки, оскільки на сучасних струменевих або кольорових лазерних принтерах умільці можуть надрукувати що завгодно, у тому числі і гроші. Виходить, що новий колір і дизайн купюр – це теж елемент їх захисту від підробки.

За даними Нацбанку, найчастіше фальшивомонетники тиражують банкноти найходовіших номіналів. На сьогоднішній день в Україні, як правило, підробляють 50 і 100 гривень. Серед фальшивих зустрічаються і 200 гривень. Це купюра передує максимального номіналом, чим і цікава фальшивомонетникам, фінансисти пояснюють.

– «Малювати» на принтері 500 гривень злочинці бояться, – говорить Дмитро Столярук. – В магазинах ці купюри уважно оглядають, перевіряють, тому велика ймовірність потрапити з підробкою. А якщо врахувати, що якість фальшивок низька, розпізнати несправжню купюру дуже просто.

В управлінні Нацбанку говорять, що на сьогоднішній день українські банкноти досить добре захищені. Між тим випуск купюр нового дизайну теж цілком реальний, але щоб розробити і виготовити їх буде потрібно не один рік..

До списку новин