загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Україна може запровадити податок на народні пісні – ЗМІ

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Українська преса пише про бюджет, складений урядом на 2014 рік, його кроки щодо поповнення державної скарбниці, а також про те, чому українців і їхні гроші течуть на Кіпр.

Уряд: легше не стане

Українську економіку чекає ще один економічно складний рік, повідомляє газета "Коммерсант-Украина". Газета наводить дані урядового законопроекту про основні напрями бюджетної політики на 2014 рік.

Наступного року уряд прогнозує збільшення ВВП на рівні 3% на тлі прискорення інфляції до 8,3%. За таких низьких темпів зростання українська економіка не зможе вийти на докризовий рівень навіть за підсумками наступного року, тому і підвищувати соціальні витрати уряд, скоріш за все, не буде, пише газета.

Видання звертає увагу, що компенсувати низький ріст економіки уряд пропонує за рахунок прискорення інфляції – наступного року вона очікується на рівні 8,3%, а це може призвести до різкого здорожчання продуктів харчування.

"Податок" на народну пісню

Про доволі цікавий спосіб поповнити спорожнілу державну скарбницю розповідає газета "Україна Молода". Державна служби України з питань інтелектуальної власності пропонує брати гроші за поширення народних пісень.

Газета дізналася, що "ліцензування" виконавців народної пісні збираються запровадити після приєднання України до відповідної конвенції ЮНЕСКО.

"Українські фольклористи, культурологи і правознавці б’ють на сполох, аби домогтися, щоб потребу приєднання України до такого документа хоча б обговорили публічно", - пише "Україна Молода".

"Будь–хто, хто хоче щось заспівати, має придбати ліцензію в державному органі", - розповів газеті консультант ЮНЕСКО­ по країнах Центральної Азії Ілля Фетисов.

Газета додає, що голова Державної служби з питань інтелектуальної власності Микола Ковіня спростував цю інформацію. Однак, навіть якщо питання про "платню" за виконання пісні знято, проблема з наданням дозволів на публікацію і тиражування записів фольклору залишається, адже, за чинним законодавством, аби видати диск народних пісень, записаних від конкретних селян, фольклорист має отримати на це згоду усіх виконавців.

"Це не завжди можливо через рівень юридичної освіченості наших бабусь", — каже Ілля Фетисов.

Іноземці заплатять вишам

Іноземні студенти заплатять українським вишам за навчання у 2012/2013 році понад 4 млрд гривень, пише газета "День".

За інформацією Міністерства освіти, в Україні навчається 61 тисяча іноземних стадентів, які є громадянами колишніх радянських республік, а також країн Центральної і Латинської Америки та Азії. Лише 4 тисячі іноземних студентів представляють європейські країни.

Газета наводить статистику міністерства, згідно з якою кількість іноземців, які бажають навчатися в Україні, постійно збільшується. Наприклад, минулого навчального року вищу освіту в країні отримувало 56 тисяч іноземних студентів.

Українські гроші на Кіпрі

Посол Республіки Кіпр в Україні Евагорас Вріонідес розповів газеті "Сегодня" про те, скільки українських грошей в її банках і чому українці переїжджають жити на острів.

На питання газети, чи знає він, скільки на Кіпрі депозитів з України, посол відповів: "Наскільки нам відомо, це десь 14,5 млрд доларів. Усе інше - банківська таємниця".

Він вважає, що попри банківські труднощі, острів й надалі приваблюватиме мешканців з інших країн: "Згідно з новим законодавством, будь-яка людина, яка купила в республіці нерухомість вартістю понад 300 тисяч євро, автоматично отримує постійний дозвіл на проживання."

На питання, чому на Кіпрі так багато українців і росіян, посол відповів: "Звичайно ж, росіяни та українці часто вибирають Кіпр для проживання через гарний клімат, смачну кухню... До того ж, ми є православною країною і знаходимося досить близько як до України, так і до Росії. Цілком можливо, що велика кількість ваших співвітчизників приваблює і наш сприятливий бізнес-клімат".

Наталка Матюхіна

До списку новин