загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Рідна мова впливає на те, як ми бачимо світ – лінгвіст

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Вже давно обговорюють те, як рідна мова може вплинути на особистість людини та її культуру. Ізраїльський лінгвіст Ґай Дойчер пішов у розвитку цих теорій на крок далі. У своїй книзі «Через мовне скло: чому світ виглядає різним різними мовами» він стверджує, що мови впливають навіть на сприйняття географії і кольорів, пише ІА «Наголос».

«Мабуть найбільш наочний приклад – це те, як різні мови описують простір довкола нас. Є мови, які не використовують таких термінів як «ліворуч», «праворуч», чи навіть «перед», «ззаду». Натомість вони вживають географічні орієнтири для всього. Наприклад, я кажу: «я говорю з Вами перед телефоном. А вони би сказали: «я говорю на південь від телефону». Чи я би сказав: «праворуч чашка чаю», а вони – «чашка на сході від мене». Для нас це звучить досить фантастично, але є мови і суспільства, які саме так спілкуються», - розповів Ґ. Дойчер.

«Якщо мова змушує Вас говорити про дерева, чи вікна, чи стільці та інші неживі предмети у чоловічому, чи жіночому роді, то лише ця звичка створює дуже сильні асоціації. Наприклад, у тих мовах, де міст, як у німецькій, (Brücke) жіночого роду, то носії цих мов частіше пов’язують мости з жіночими характеристиками. Вони частіше думають про них як стрункі, елегантні і красиві. Якщо у Вашій мові міст чоловічого роду, як, наприклад, в іспанській (Puente), то носії цих мов частіше пов’язують з цим словом чоловічі риси – сильний, міцний, масивний. Мова не впливає на логічну здатність мислення, але може сильно впливати на асоціації, як ми маємо про світ довкола нас», - продовжив він.

У своїй книзі лінгвіст також пише, що деякі мови впливають на сприйняття кольорів. «Російська тут дуже цікава, бо має дві окремі назви для того, що англійською буде «темно-синій» і «світло-синій». Російською Ви скажете «синий» і «голубой». Це зовсім різні слова, без етимологічного зв’язку. Це не означає, що англомовні люди не можуть розрізнити ці кольори. Але носії російської мови мають мізки, які навчені перебільшувати різницю між цими кольорами так, як не привчає нас англійська», - наводить приклад він.

Мар'яна Шевчук

До списку новин