загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Українські туристичні стежки офіційно вступили до Євросоюзу

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Закарпатські пішохідні маршрути з’явилися на туристичній карті Європи.

Понад 330 кілометрів мальовничого шляху горами, полонинами й долинами увійдуть до Транс-європейської туристичної магістралі.

Посли країн Вишеградської четвірки поряд із українсько-словацьким кордоном заклали символічний вказівник. Як інформують «ФАКТИ», він з’єднав пішохідні стежки Словаччини й України.

«Українські туристичні стежки уже вступили до Європи. Ми поєднали Карпатську магістраль зі Словацькою, а таким чином і з Європейською мережею туристичного маркування. Туристичний потенціал Закарпаття надзвичайно великий. І промарковані маршрути сприятимуть розвитку галузі», - каже посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух.

Карпатський туристичний шлях на Закарпатті відродили чехи. Стежки тут вони проклали ще 85 років тому. На вершині гори Явірник зберігся навіть старий чеський туристичний притулок. Тепер у ньому, як і колись, відпочиватимуть туристи. Усього на Закарпатті, за останні п’ять років, за гроші чехів та поляків марковано понад тисячу пішохідних стежок. Волонтери малюють вказівники на стовбурах дерев та камінні. І встановлюють двомовні інформаційні знаки з напрямком руху, відстанню до найближчого села та контактами рятувальників.

«Спочатку ставиться стрілочка. А після нього два підтверджуючі знаки для того, щоб турист із впевненістю йшов туди, куди йому вказують ці марки», - каже координатор проекту маркування Василь Гутиряк.

«Для безпеки ми також даємо на цих табличках координати GPS цього місця і телефон рятувальників...... Якщо щось трапиться, щоб вони могли прямо дзвонити рятувальникам і прямо сказати, що ми стоїмо на цьому місці», - каже координатор проекту маркування Іво Докоупіл.

Завдяки маркуванню, подорожувати закарпатськими горами стало безпечніше. Туристична привабливість краю серед європейців зросла. Торік тут гостювало шість тисяч угорців і вісім тисяч чехів. Найбільше було туристів-пішоходів з Польщі.

«Потік туристів зростає там, де з’являється маркування. І особливо, якщо ще й з’являється карта по тій місцевості. Запитував поляків, чому йдуть до нас, коли гори у них є такі самі. Кажуть, є трохи більше дикої природи. У них більш цивілізовані вже гори», - каже туризмознавець Сергій Грига.

За українські гроші на Закарпатті не марковано жодної туристичної стежки. Чехи сподіваються: Україна спроможеться хоча б утримувати маршрути. Раз на три роки фарбу на вказівниках треба поновлювати.

До списку новин