загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Ліки для душі

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В Івано-Франківську вже декілька років поспіль за ініціативою професорів та викладачів Івано-Франківської теологічної академії проводять чин Соборування для всіх парафіян у богослужбовій каплиці Трьох Святителів на Медичній вулиці. За давньою традицією Церкви віруючі отримали семикратне Єлеопомазання від семи священиків на зцілення душі й тіла. і хоч, як правило, тайну Єлеопомазання вділяють хворим людям, але Церква настійливо заохочує, щоб до цього таїнства принаймні раз на рік приступили всі вірні. Зазвичай така нагода випадає у Великому пості.

Сьогодні про тайну Єлеопомазання та її призначення розмовляємо з о. Василем Раком.

- Під час таїнства в храмі між вірними та священством має бути присутній особливий стан духовного піднесення. Це так завжди буває?

— Зазирнути кожному в серце важко, але я бачу, як у більшості помазувані глибоко переживають стан оновлення своєї душі Божим милосердям. і вірні парафії, й численні хворі, які прийшли із розташованих поруч обласних онкологічного диспансеру та психоневрологічної лікарні, і ми всі — спраглі Божого миру. Ми ж тому й приходимо до Церкви й щиро молимося, щоб скріпитися на душі й тілі, щоб Господь зцілив наші душевні рани й позбавив нас тілесних пристрастей, дав життєвих сил і дарував ласку оздоровлення. і коли, як не в часі посту, людина мала б більше чувати над собою й бути зосередженою на доброму моральному житті, щоб стати здатною для прийняття духовних дарів. Усі ж ми знаємо, як з початком весни людина чи не найгостріше відчуває фізичне й психологічне виснаження. Коли потрібні вітаміни, відпочинок, але, мабуть, найбільше — свіжа життєва енергія, душевне підкріплення, оновлення мотивацій і цілей. А покута, піст, посилена молитва очищують не лише душу, а й благодатно впливають на фізичне здоров’я. З цього приводу в останні десятиліття не бракує наукових підтверджень з боку медицини.  

- Як відбувається чин Соборування?

— Тайну Соборування відправляють сім священиків. Число сім є символом повноти в Святому Письмі. Священики стають посередині храму, де є приготовлені посудина з пшеницею та посудина з оливою. В пшеницю — символ відродження та надії на нове життя — вміщують сім помазків і сім свічок. Читають покаянний канон і молитви, що допомагають відчути душевне розкаяння та присутність Лікаря душ і тіл наших.  Помазувані тримають у правій руці запалену свічку — символ Христового Світла і Теплоти. Далі читають сім апостольських послань та сім Євангелій. Ці читання необхідно уважно слухати та старанно задумуватися над кожним словом, просячи в Господа просвітлення розуму і серця. Вірні по черзі підходять до кожного із семи священиків та сім разів помазуються. Помазувані безперервно і смиренно повторюють про себе: «Господи помилуй». В кінці обряду над головами помазаних кладуть розгорнуту Євангелію і читають розрішальну молитву. В цій тайні священики приходять, щоб співслужити Христові й допомогти хворому розвинути духовні вітальні сили, які боротимуться за його життя. Важливими є жести священиків: покладання рук — символ близькості та любові, помазання освяченим єлеєм — символ опіки, укріплення.

- Яку мету має соборне Єлеопомазання? 

— Ціль Соборування — ввести людину в реальне життя Божого Царства вже тут, на землі, в радість і мир Святого Духа. У Христі й через Христа все у цьому світі: здоров’я і хвороба, радість і страждання, життя і смерть. А Соборування стає шляхом входження в нове життя, яке допомагає християнинові наповнитись духовною свідомістю і у все більшій повноті заживати Христовою реальністю, обожнюватися. Соборування вповні відповідає біблійно-святоотцівській антропології, відкриває віруючому реальну присутність в його житті Христа-Лікаря, Який наближується, щоби загоїти та зцілити гріховні рани на душі, щоби Духом відновити занечищений гріхами та пристрастями Свій живий образ у серці людини. Тобто йдеться про комлексне оздоровлення людини.

Втім, не забуваймо про ще один важливий момент. Як би не видавалося це дивним, але в християнстві хворобу часто розглядають за більш «нормальний» і «природний» стан людини, ніж саме здоров’я. А важкі удари терпінь пробуджують пригаслі духовні сили, протверезують ум людини, відкривають їй призабуті й до сих пір нехтувані нею горизонти духовного життя!

- Коли і кому можна приймати тайну Єлеопомазання?

— Приступати до таїнства можна всім особам церковного сповідування віком шести-семи років життя. Особливо тим, хто страждає на духовні немочі, як і фізично здоровим людям. Це таїнство бажано приймати тоді, коли заходить мова про тілесні й душевні недуги що паралізують духовні здібності людини, якими вона себе реалізує в людській спільноті як повноцінна особа. А певними «маяками», що сигналізують нам про потребу прийняття таїнства, можуть бути такі душевні стани, як скорбота, депресія, відчай, внутрішнє невдоволення. Як правило, їх головною причиною можуть бути нерозкаяні та не до кінця усвідомлені власні гріхи.

- Чим сьогодні страждає сучасна людина?

— Наболілою проблемою та загрозою для сьогоднішнього світу є брак надії. Про це каже Папа-емерит Венедикт ХIV у своїй енцикліці «Спасаюча надія». Модерний чоловік досить спожив із ресурсів цього світу, наситив свій інтелект усіма можливими знаннями, підкорив собі природу. Людина настільки розширила себе, що їй чується тісно, вона непогамовано творить нові світи, радо втікає у все нові вигадані нею віртуальні простори. Одночасно їй стає все більше хронічно бракувати того, що є сіллю духа, того, що спрямовує погляд в майбутнє, що рухало й завжди рухатиме її вперед — надії...

- Що потрібно, щоб надія повернулася?

— Треба заново зв’язати обірвані зв’язки із Богом та ближніми, щоби знову стати життєздатним і могти любити. Така відроджувана реальність представляється у символах Єлеопомазання, в якій священики просять для віруючих у Господа Божої допомоги, милосердя, змилування, сили Святого Духа, визволення, спасіння, потішення. Це допомагає людині скріпитися зсередини, визволятися з-під тягара пристрастей, що атакують та руйнують її життя. Так людина повертає собі мир із Господом та майбутнє з Його Церквою.

Роман ІВАСІВ

До списку новин