загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

9 травня в Євросоюзі відзначається День Європи

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

“Сьогодні День Європи, але чи досі віддані громадяни цій Європі? Нині говорять про розчарування і навіть кризу легітимності. Ми побували на дні відкритих дверей у євроінституціях, щоб перевірити, як себе почувають там, у керма Європи”, – повідомляє з Брюсселя кореспондентка Євроньюз Одре Тільв.

Їх – 18 тисяч, тих допитливих, які відчинили двері європейських інституцій, аби краще дізнатися, як вони працюють. У Європарламенті відвідувачі мали змогу навіть поспілкуватися з депутатами. Інколи гості ставили не зовсім зручні питання:

Цікаво, чи громадяни сьогодні, як і раніше, відчувають стурбованість усіма відхиленнями, всіма проблемами нинішньої Європи, чи громадяни, як і раніше, зацікавлені у Європі?”

Для цих молодих італійців ЄС серед іншого означає і свободу працювати в інших країнах Європи. Але ілюзій щодо працевлаштування вони не мають:

“Ми не очікуємо багато чого в майбутньому, враховуючи нинішню ситуацію. Скажімо, ми не розраховуємо на роботу на високому рівні.”

Рада ЄС – інституція, яка представляє інтереси 27 країн Євросоюзу. На день відкритих дверей тут показували зал засідань під час самітів. “Ось у цьому великому залі ухвалюються рішення”, – каже гід. Вдалий прийом, але цей відвідувач залишається критичним:

“Це – закрита будівля, а її слід відкрити. І однієї телекамери недостатньо, щоб сприяти діалогу, дискусії та взагалі щоб зробити Європу відкритою. Слід ще дуже й дуже багато над цим попрацювати”.

Краще пояснити громадянам, що таке Європа та її інституції, – ось завдання цього викладача з комунікаційних технологій. Він створив веб-серіали, де зображуються будні єврократів. Щоб освіжити європейську ідею, зробити її більш популярною, слід по-іншому подавати інформацію, каже Ясін Куен:

“Примусити прийняти Європу – це насправді делікатна річ. Адже це вельми розлоге поняття. Тож слід використовувати альтернативні методи комунікацій, запроваджувати щось нове.”

Матьє Літар, автор документального фільму про лобі в Брюсселі, вважає, що Європа віддалилася від громадян через відсутність демократії. Нещодавно він розпочав блог, щоб заохотити користувачів Інтернету висловитися на головні європейські теми.

“Сьогодні все йде з Брюсселя, згори вниз. А слід іти знизу вгору, перейти від представницької демократії, яка завжди була на національному та європейському рівні, до демократії з дедалі більш широким залученням громадян”, – каже Літар.

До списку новин