загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як в Україні вийти на пенсію мільйонером?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Травневі свята для українців закінчилися, далі робочі будні - треба заробляти гроші. Як свідчать дослідження, більш як половині українців катастрофічно бракує грошей. Причому, незалежно від рівня доходів. Справді, куди витратити - завжди знайдеться, було б що витрачати.

Як би поліпшити своє матеріальне становище міркують, певно, всі. Але якщо у тих, хто працює, така можливість є - завжди можна, принаймні, спробувати знайти пристойну роботу чи отримати підвищення, то пенсіонерам лишається розраховувати тільки на пенсію.

Виявляється, забезпечити собі гідну старість не так вже й складно і зовсім недорого, головне - вчасно про це подумати.

Більшість європейців на державну пенсію розраховувати не звикли, тому самі відкладають на ліпші часи, починаючи з першої зарплати. Як в Україні вийти на пенсію мільйонером - дивіться далі.

Так проводять час іспанські пенсіонери. За статистикою, 70 відсотків відвідувачів тамтешніх ресторанів - люди похилого віку.

А це пенсіонери американські. Веселяться від душі, і радіють життю. Елізабет, практично як і всі її ровесники, водить авто та раз на рік їде подорожувати.

Елізабет, пенсіонерка (США):

- Я багато років пропрацювала у всесвітньому центрі здоров'я, весь час відкладала гроші у пенсійний фонд. Мені здається, я заслужила право зараз проводити час так, як мені хочеться.

Жити на пенсії так само хоче й Тетяна. Їй всього 22, але отримавши першу в житті зарплату вирішила не витрачати її всю. Трохи відкласти. Щоб зрозуміти скільки відкладати і що потім робити з тими грошима - звернулася до професійних фінансових радників. 

Тетяна Михайлина:

- Мені порадили відкладати собі на майбутнє по 1000 гривень в рік. Я так порахувала по моїм доходам і витратам, мене ця сума влаштовує. І якщо я буду збирати до 65 років, то я можу отримувати гідну пенсію - просто пасивний дохід.

Саме так роблять люди в багатьох країнах світу. Там фінансова культура передається з покоління в покоління. Українці тільки вчаться не бути бідними. Крок перший - витрачати менше, ніж заробляєш. Звучить банально, але утриматися від спокуси спустити всі гроші - ціла наука.   

Дмитро Косаренко, фінансовий аналітик:

- В нас іде політика компаній така агресивна, що купи в кредит, придбай все більше. А людей не навчають, що це колись воно закінчиться, що купить треба буде і після 60 років.

Дмитро запевняє, можливість зощаджувати є в кожного працюючого, незважаючи на рівень доходів. Потрібне тільки бажання та знання деяких нехитрих правил.

- 10 відсотків від зарплати, від авансу і від премії. Дві гривні щоранку та весь дріб'язок із гаманця щовечора. Це технологія складання особистої скарбнички. Я у свою додаю ще зекономлене в магазинах з допомогою дисконтних карток. Зазвичай це більш як 100 гривень щомісяця. 

Друге, не менш важливе правило - гроші треба рахувати. Підбивати баланс особистих фінансів так само необхідно як і вести фінансову звітність для підприємства.

Оксана Василенко, фінансовий радник:

- Записувати свої доходи і витрати, особистий фінансовий звіт, нас звичайно ніхто не вчив цього ні в школі ні в університеті. Хто починає вести фінансовий звіт, бухгалтерію свою домашню, в того доходи починають якимось чином зростати. Тут нічого дивного немає, насправді гроші вони потребують рахунку - якщо ми їм приділяєм час увагу, їх рахуємо, то вони зростають.

Поки я сама не почала складати гроші у скарбничку та вести бухгалтерію, була переконана, що мені ледь вистачає від зарплати до зарплати. Тепер маю інший клопіт. Куди б прилаштувати гроші, щоб коли настане час мати гідну пенсію? 

Дмитро Косаренко:

- В світ є ще три такі види пенсії - це державна пенсія, вона відноситься, якщо ми візьмем за 100 відсотків, - це 20 відсотків. Є корпоративна - це підприємства, де ми працюємо - це 10 відсотків. І 70% - це та пенсія, яку людина сама відклала.

І починати відкладати краще як Тетяна з першої зарплати. Тоді, за невеликі гроші можна отримати пристойний дохід. Все, дякуючи тому, що Енштейн назвав восьмим дивом світу - складному відсотку.

Тетяна Жук, фінансовий радник:

- Якщо дивитися на роботу грошей починаючи з 5 років, 10, 15, 20, коли починає людина відкладати певні гроші, графік іде рівно. Але починаючи від 20-го року складний відсоток починає різко виростати. І чим довше людина відкладає гроші, і працюють відсотки складні, тим більше відсотків отримає людина. Відкладаючи на пенсію, наприклад, 1000 гривень в рік, можна через 30-40 років , якщо це молода людина, отримати капітал. Не в триста тисяч, наприклад, якщо б вона відкладала кожного року без відсотків, а можна отримати капітал в півтора- два мільйони.

Та навіть і без складного відсотку, якщо заощаджувати по 100 гривень щомісяця, то розпочавши в 20 років можна накопичити щонайменше 570 тисяч гривень, а з цих грошей щомісячна виплата становитиме 4750 грн. Якщо в 30 - то скласти вдасться 211 тисяч гривень і відповідно додаткова пенсія може бути 1758 грн. Якщо ж почати відкладати в 40 - то це буде тільки 73 тисячі грн. і відповідно 608 щомісячної доплати. Тому чим пізніше людина починає накопичувати, тим більше їй потрібно відкладати щоб забезпечити гідну старість.

Руслан Васютін, голова правління страхової компанії:

- Но у сорокалетнего гражданина Украины тариф будет еще вполне приемлем для того, чтобы рассчитывать на существенное дополнение к их государственной пенсии. Более менее нормальная оптимальная премия в год, чтобы потом иметь приличный, доход должна стартовать от двух до трех тысяч гривен.

Приміром, в Іспанії, де бари і ресторани окуповані пенсіонерами, розмір пенсії залежить не від кількості відпрацьованих років, а від суми грошей, внесених до страхового пенсійного фонду. 

Оксана Василенко, фінансовий радник:

- Є такий міф у Україні, що в Європі дуже класні пенсії і там держава піклується сильно про своїх громадян. Насправді, це все не так. Першим чином, хто про них піклується, - це вони самі про себе. Вони самі створюють собі приватну пенсію, щоб мати змогу подорожувати, купляти, що хочуть, дітям, внукам.

Тож, які варіанти є в українців? Власне, такі ж самі як і всьому світі.

Дмитро Косаренко:

- Банківський депозит. Друге - це недержавний пенсійний фонд. І третє - інвестиційне страхування.

В Україні працюють не менше сотні компаній, які пропонують допомогти накопичити гроші на пенсію.

Руслан Васютін, голова правління страхової компанії:

- В целом есть резерв - это сумма денег. Наша задача - профессионально его разместить в нескольких направлениях регулируемых государством. Наиболее традиционное, по прежнему, - депозиты. Даже с учетом всех рисков, нам удаётся обеспечить интересный инвестдоход за счет размещения депозитов. Также резервы размещаются в недвижимости, в нашем случае в высоколиквидной недвижимости в очень престижных районах. Также в ценных бумагах, очень интересный инструмент ценные бумаги государства номинированные в иностранной валюте. Это ветхий завет - это еще Иосиф, попавший в Египет и убедивший фараона откладывать пятую часть урожая перед засушливыми годами в закрома родины. Это была классика страхования - откуда пошло это дело, принцип остался тот же, формулы другие, источники дохода расхода другие.

Людмила Сивак

До списку новин