загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Конгрес рисувальників - незабаром у Києві

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

З 18 травня у Києві проходитиме Конгрес рисувальників, ініційований художником Павлом Альтхамером.

На час проекту приміщення Національного художнього музею перетвориться на відкритий майданчик для вільної та публічної комунікації, що відбуватиметься за допомогою рисування, яке стане основним засобом вираження своїх поглядів, пристрастей та ведення дискусії.

Протягом трьох тижнів усі охочі зможуть взяти участь у виробництві колективного твору мистецтва у стінах найповажнішої мистецької інституції України. В одному із залів Музею учасники Конгресу малюватимуть разом із відомими художниками.

Київський Конгрес рисувальників відкриється у Ніч музеїв. У відкритті Конгресу візьмуть участь художник Павел Альтхамер, учасники соціального центру ESC (Рим), українські художньо-політичні ініціативи «Худрада», «Р.Е.П.», «Пряма дія», «Феміністична Офензива» і всі охочі. Під час Конгресу рисувальників у НХМУ українські та зарубіжні художники, куратори, мистецькі угрупування щоденно проводитимуть майстер-класи, презентації, обговорення для студентів, школярів, дітей та всіх охочих.

Конгрес рисувальників уперше відбувся з ініціативи художника Павла Альтхамера в рамках 7-ї Берлінської бієнале сучасного мистецтва 2012 року (під кураторством Артура Жмієвського). Тоді приміщення однієї з недіючих берлінських церков (Elisabethkirche) було перетворено на майданчик для спільного малювання. Успіх Конгресу рисувальників серед публіки бієнале спонукав Павла Альтхамера розвинути цей задум та провести подібні Конгреси у Римі, Варшаві та Києві.

Павел Альтхамер – художник, скульптор та перформансист. Представник польського критичного мистецтва. Лауреат нагороди ім. Вінсента Ван Гога. Протягом багатьох років провадить художні заняття для виключених соціальних груп (люди з обмеженими можливостями, мешканці неблагополучних дільниць). Його роботи виставлялися на Documenta X, Manifesta 3, в Institute of Contemporary Arts (Лондон), Deutsche Guggenheim (Берлін) тощо.

Конгрес рисувальників — це зустріч людей, які спілкуються за допомогою образів, а не слів. Всі охочі можуть приєднатися до дискусії, інструментами якої слугуватимуть фарба, вугілля, колаж чи інші традиційні матеріали й техніки, та висловитися з приводу тем, що хвилюють.

Вам не подобається те, що намалювали інші? Візьміть пензлик та замалюйте це або намалюйте свій коментар поряд. Павел Альтхамер і ми разом з ним запрошуємо усіх до чесної розмови. Будьте ввічливими чи політнекоректними, захопленими чи обуреними, та змагайтеся з іншими у битві образів. Намалюйте свої емоції, переконання та вимоги. Скажіть правду, висловіться!

Ієрархіям майстерності чи популярності, що панують в мистецькому світі, ми протиставляємо доступ до публічного візуального висловлювання, відкритий для кожного. Політика, релігія, економічні проблеми, ідеологічні чи естетичні переконання можуть стати точками перетину в бесіді, що розгортатиметься у стінах Музею. Жодне висловлювання не матиме привілейованої позиції — адже кожен зможе негайно відреагувати на нього, доповнивши його до невпізнання чи й зовсім замалювавши.

До діалогу будуть запрошені представники соціальних груп з різними інтересами, переконаннями та поглядами, які заохочуватимуться до комунікації в невербальний спосіб. Така візуальна розмова покликана подолати бар'єри, що зазвичай виникають у словесній дискусії.

До списку новин