загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Комуністи вирішили, що три кімнати – це розкіш

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Виявляється, кожна п’ята київська квартира, збудована у 2000-ні, – це розкіш!

Здається, доляпалися ми язиками: ще на цьому тижні, обговорюючи законопроект, який передбачає щорічну, можна сказати, примусову оцінку майна кожного (!) українця, я дозволила собі трошки «повистьобуватися» щодо «податку на повітря». А нічого смішного: вчора, тобто в середу, на прес-конференції в УНІАН голова Комітету зі статистики і аналітики Ліги експертів України Андрій Гусельников видав чергову порцію «добрих новин». До податку на повітря ще не дійшло, а ось житлові метри подорожчають для їх володарів суттєво. Тим самим законопроектом «Про внесення змін у Податковий кодекс України стосовно оподаткування багатства і предметів розкоші» пропонується ввести податок на житло, вартість якого перебільшує 1 тисячу мінімальних зарплат. Це 1,2 мільйона гривень, або 150 тисяч доларів.

МІФІЧНА ВАРТІСТЬ ПРОТИ РИНКОВОЇ

Давайте подивимося, як спрацює здирницька схема. Отже, крок перший: замовити оцінку житла, аби дізнатися, чи треба платити податок. Тут є два нюанси (так і хочеться написати «нюануси»). Перший, про який ми вже говорили, – оцінювати квартиру будуть, виходячи не з її реальної ринкової вартості, а з міфічної «оціночної», яку таки можуть задерти вище ринкової, посилаючись на якісь міфічні «коефіцієнти».

Тобто, за словами Андрія Гусельникова, нормальні середні київські «трьошки», збудовані за останні 10–15 років, можуть потрапити до категорії «розкоші».  А це близько 20 % усього житла, зведеного у 2000-ні роки. Якщо не вірите, зайдіть на будь-який ріелторський сайт і підрахуйте самі.

Я Б В ОЦІНЩИКИ ПІШОВ

Нюанс другий. Ніякий добрий дядя не прийде робити оцінку безкоштовно. Тенденція така, що останнім часом ринок цих послуг звужується, і до кінця літа 2013 залишиться максимум 200 компаній (із більш як 10 тисяч!) через нові вимоги до підготовки оцінщиків. А це означає що? Правильно: менший ринок – вищі ціни. Андрій Гусельников передбачає, що якщо сьогодні середня вартість процедури становить 300–400 гривень, то дуже скоро вони можуть подорожчати до 2–3 тисяч. Відповідно ємність ринку виросте з 200 мільйонів до мільярду! Я б в оцінщики пішов – хто мене научить? До речі, досі невідомо, в яких саме ВНЗ готуватимуть оцінщиків нерухомості. Абітурієнти, візьміть на замітку – дуже хлібна буде спеціальність.

БОМЖЕМ БУТИ КРАЩЕ

Згідно із законопроектом, податкова ставка на нерухомість має складати 0,5 % від оціночної вартості об’єкта. Садистський штришок: ми маємо самі викликати оцінщиків, а потім вирахувати суму податку і вказати його в річній податковій декларації. Представник Відкритого клубу незалежних оцінщиків («ОКНО») Андрій Філін вважає, що податковий тягар може стати для декого зовсім непід’ємним, і люди почнуть продавати нерухомість. Невже настануть часи, коли люди, маючи дах над головою, заздритимуть бомжам?

І ще одна пікантна деталька: законопроект був внесений депутатом від Компартії Спиридоном Кілінкаровим. «Хто був нічим, той стане всім», –виголошують комуністи. Але ж спочатку всіх, хто щось має, треба роздягнути догола і перетворити на ніщо, чи не так?

Людмила Заглада

До списку новин